Toksyczna substancja w rzece 

Zaniepokojeni spacerowicze powiadomili służby mundurowe o tym, że na rzece Mienia, na wysokości Duchnowa w gminie Wiązowna, unosi się jakaś toksyczna substancja. Na miejscu interweniowały policja i jednostki straży pożarnej. Mundurowi odnaleźli źródło wycieku

fot. OSP Dębe Wielkie

W sobotę wieczorem spacerowicze zauważyli niezidentyfikowaną substancję unoszącą się na rzece. Na miejsce wezwano policję i straż pożarną: JRG Otwock, OSP Wiązowna, WSP Celestynów. – Substancja ropopochodna znajdowała się przy mostku na Mieni. Strażacy zabezpieczyli miejsce i położyli na powierzchni specjalną zaporę, dzięki, której udało się zebrać całą substancję – tłumaczy kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. I dodaje, że mundurowi zaczęli szukać miejsca, z którego ta substancja mogła wyciec. – Strażacy skierowali się w górę rzeki – dodaje kpt. Łodygowski. 

Okazało się, że toksyczna substancja ściekała ze świeżo pomalowanego mostku wykonanego z kolejowych podkładów, który znajdował się w powiecie mińskim na wysokości gminy Halinów. Na miejscu interweniowały tamtejsze jednostki straży pożarnej: JRG Mińsk Mazowiecki, OSP Cisie, OSP Dębe Wielkie, które zneutralizowały substancję na rzece Mienia. 

MJ

One thought on “Toksyczna substancja w rzece 

  • 28 kwietnia 2022 o 18:25
    Permalink

    Nie spacerowicze, tylko sąsiad zadzwonił na policję. Po co takie głupoty wypisywać.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.