Na dwóch kółkach wokół Celestynowa

8 maja odbędzie się wyjątkowy Rajd Rowerowy „Celestynowska 70ka”. W imprezie organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie mogą wziąć udział zarówno bardziej, jak i mniej zaawansowani kolarze 

Uczestnicy niedzielnego rajdu będą mieli do wyboru dwie trasy. Krótszą liczącą 20 kilometrów i dłuższą 50-kilometrową. Jak przyznają organizatorzy, „Celestynowska 70-ka” ma charakter sportowo-rekreacyjny. – Nie są to regularne wyścigi, dlatego pierwiastek sportowej rywalizacji czy chęć zwycięstwa nie powinny przesłaniać idei czerpania frajdy ze wspólnej jazdy na rowerze – przyznają organizatorzy zawodów, które są jednym z punktów obchodów 70-lecia gminy Celestynów.

Na obu dystansach będzie wprowadzony limit czasowy. Zawodnicy jadący krótszym szlakiem na jego pokonanie będą mieli trzy godziny, natomiast na dłuższym obowiązuje limit wynoszący dokładnie trzy i pół godziny. Trasa rajdu będzie wiodła po miejscowościach gminy Celestynów. Żeby wziąć udział w imprezie, potrzebny jest sprawny rower i przede wszystkim kask. Ważne też, by zgłosić chęć udziału już teraz, ponieważ organizatorzy wprowadzili limit zgłoszeń do 100 uczestników. Więcej informacji znajduje się na stronie gokcelestynow.pl.

Oprócz wspólnej rowerowej wyprawy na uczestników imprezy przed halą w Celestynowie będą czekać dodatkowe atrakcje, takie jak mobilne muzeum rowerowe, wystawa jednośladów, animacje rowerowe dla dzieci i warsztaty z orientacji w terenie. 

MS 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.