Ci bracia zrobią karierę

18-letni bliźniacy, Antek i Olek Parzychowscy, mają za sobą pierwszy duży krok do realizacji marzenia o karierze wokalnej. Ich debiutancki singiel „Przed siebie” i teledysk do niego zbierają świetne recenzje, a młodzi muzycy zostali zgłoszeni do nominacji do nagrody Fryderyk 2022 w kategoriach Utwór Roku i Artystyczny Projekt Roku

PRZEMEK SKOCZEK

Śpiewać lubili zawsze. Już mając sześć lat, podejmowali pierwsze domowe próby, najczęściej z babcią. Przez kilka lat byli samoukami, śpiewali w chórze, aż w czwartej klasie szkoły podstawowej trafili do sekcji wokalnej prowadzonej przez Ewę Ociepę w filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury. Dziś przyznają, że wiele się tam nauczyli i te zajęcia pchnęły ich jeszcze bardziej w stronę śpiewania.

Mają po 18 lat, a za sobą profesjonalny debiut. Singiel „Przed siebie” z tekstem autorstwa braci i muzyką skomponowaną przez Keitha Varona to melodyjny, popowy utwór wpadający w ucho od pierwszych taktów. W piosence Olek i Antek poruszają temat młodych ludzi, którzy nieraz sprawiają wrażenie osób zdrowych, ale są chorzy i starają się żyć normalnie. Do udziału w teledysku zaprosili dwie dziewczyny – chorą na fenyloketonurię Wiktorię i Klaudię cierpiącą na borderline, czyli osobowość chwiejną emocjonalnie. Obie zabierają nawet głos i opowiadają o sobie w intro do utworu.

– Czujemy potrzebę poruszania tematów, o których na co dzień się nie mówi. Lubimy tematy trudne, dzięki którym możemy wesprzeć innych słuchających nas odbiorców. W przypadku naszego singla śpiewamy o niepoddawaniu się, ciągłym parciu naprzód, a co najważniejsze, o chorobach, które dotykają wszystkich ludzi wokół, choć często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy – opowiadają Antek i Olek. – Nikt z nas nie jest idealny, każdy ma pewne niedoskonałości, z którymi musi borykać się każdego dnia. Nie jest to jednak powód do wstydu ani wyśmiewania nas przez rówieśników. Wszyscy jesteśmy na swój sposób wyjątkowi, a przede wszystkim równi – podkreślają.

Są bardzo podekscytowani tym, że ich piosenka, która miała premierę w Radiu Eska, została zgłoszona do Fryderyków, i choć ostatecznie nie dostali nominacji, i tak czują się wyróżnieni. To dodaje im energii do dalszej pracy. – Tworzymy właśnie drugi singiel. To nie jest szybki proces, będziemy niebawem podpisywać umowę z wytwórnią, tą samą, która odpowiadała za produkcję „Przed siebie”. Mamy nadzieję, że nowa piosenka będzie miała premierę w tym roku. Staramy się stworzyć utwór, który będzie nasz, nie tworzony pod publikę i mody, ale zarazem na tyle atrakcyjny, że trafi w gusta odbiorców. Fajnie byłoby usłyszeć go w stacjach radiowych – dodają.

Przed nimi matura, więc nie mogą skupiać się tylko na muzyce i śpiewaniu. Co dalej z ich edukacją? Są realistami i choć ze sceną wiążą swoje marzenia i plany na przyszłość, chcą mieć jakąś alternatywę.

– Rozważaliśmy studia w szkole muzycznej, ale pewien profesjonalny nauczyciel śpiewu nam to odradzał, bo to jednak niepewna ścieżka. Obaj lubimy pisać, nie tylko teksty, lecz także prozę. Nauka w klasie humanistycznej procentuje. Być może zdecydujemy się na studia pedagogiczne, które uzupełnimy potem odpowiednimi kursami i będziemy mogli nauczać muzyki. Inna opcja to praca animatora kultury i organizacja koncertów. Dzięki temu będziemy w tym środowisku, blisko spraw dla nas ważnych. Oczywiście nie rezygnujemy z prób realizacji kariery wokalnej – wyjaśniają Antek i Olek Parzychowscy.

Próbują różnych dróg. Udało im się wystąpić w „Szansie na sukces”. Jakiś czas temu brali także udział w castingu do programu „The Voice Kids”, bez skutku, ale rozważają teraz start w dorosłej wersji programu. Dzięki „The Voice of Poland” rozpędu nabrała kariera ich idolki Anny Karwan. Zaśpiewanie z nią jest jednym z wielkich marzeń chłopaków. Mam przeczucie, że w końcu się tego doczekają. A raczej – zapracują na to. Tego im oczywiście życzymy.

 

One thought on “Ci bracia zrobią karierę

  • 29 kwietnia 2022 o 18:50
    Permalink

    💜💜💜 Dziękujemy za wsparcie i piękny artykuł!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.