Zapowiedzi kulturalne 29 kwietnia – 5 maja

OTWOCK

Improwizacje w „Jaraczu”

Wieczór Hitów Improwizowanych odbędzie się w piątek, 29 kwietnia w otwockim teatrze. To okazja, by spróbować swoich sił na scenie

Spotkania z ekipą ImproWiza są wieczorami pełnymi spontanicznych niespodzianek. To raczej zbiór krótkich gier improwizowanych inspirowanych historiami z życia wziętymi, trochę śmiesznymi, trochę absurdalnymi. Wszystko jest tworzone na żywo, bez scenariusza. Co ważne, zagrać może każdy, kto tylko chce spróbować swoich sił. Aktorzy zawsze do tego zachęcają, a atmosfera jest tak swobodna i naturalna, że wielu widzów decyduje się na udział w zabawie. Wstęp na występ jest wolny. Wejściówki można odbierać w kasie teatru.

Teatr Miejski, ul. Armii Krajowej 4, piątek, 29.04, godz. 20, wstęp wolny

 

Komediowa sobota

Już w sobotę, 30 kwietnia, mamy kolejną okazję by zobaczyć komedię „Polowanie na męża”

Przedstawienie w dwóch aktach jest adaptacją XIX-wiecznej sztuki Michała Bałuckiego. Opracował ją Edward Garwoliński, który jest także reżyserem przedstawienia i odtwórcą głównej roli. Nestor otwockiego teatru wciela się w zamożnego mieszczanina Walentego Pysznickiego, którego wybujałe ego i ambicje sprawiają, że chce być zaliczany do elit. Cóż z tego, skoro to analfabeta i prostak. Wplątany w polityczne rozgrywki liczy na społeczny awans, a przy okazji oczekuje na dobrą partią dla swojej córki Anieli. Kandydatów do jej ręki jest teoretycznie kilku, ale czy okażą się godni córki byłego rzemieślnika, który zapomniał, skąd sam pochodzi? Występują: Edward Garwoliński, Danuta Duszyńska, Barbara Chudzicka, Rafał Janiec, Paweł Zakrzewski, Izabela Czub, Bogdan Strzeżysz i Radosław Świderski.

Teatr Miejski, ul. Armii Krajowej 4, sobota, 30.04, godz. 19, bilety

JÓZEFÓW

Majowy spacer

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza we wtorek, 3 maja na historyczny spacer ulicą 3 Maja

Podczas spaceru uczestnicy będą mijać zabytkowe budynki i porozmawiają o kilku z nich w kontekście historii Józefowa. Dowiedzą się również, jaki (poza nazwą) związek z polską konstytucją ma obecna ulica 3 Maja. Spacer poprowadzi znawczyni lokalnej architektury i dziejów Lidia Głażewska-Dańko, artystka i autorka opracowań oraz wystaw o historii Józefowa. Wycieczka będzie trwała około dwóch godzin.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 na parkingu przed marketem u zbiegu ulic Jarosławskiej i 3 Maja, przy pawilonie z lodami.

KARCZEW

Dużo fot wśród błot

Plener fotograficzny na Torfach organizuje w sobotę Sekcja Fotograficzna Józefów

„Co w trawie piszczy, czyli wiosna w pełni” – to hasło najbliższego spaceru fotograficznego. Tym razem szukając ciekawych, w pełni już wiosennych kadrów, uczestnicy wybiorą się do malowniczego rezerwatu przyrody „Na Torfach” im. Janusza Kozłowskiego. Torfowe jezioro ma wiele ciekawych zakamarków i piękną ścieżkę wokoło, nie wszystkim zapewne znaną. Pięknych widoków nie zabraknie. Zbiórka na parkingu naprzeciw bazy, dojazd we własnym zakresie.

Baza edukacyjna MPK „Torfy”, sobota, 30.04, godz. 12

WIĄZOWNA

Pieśni wędrowców

Koncert „Słowiański blues. Pieśni wędrowców” odbędzie się w najbliższy piątek, 29 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie

Pieśni dziadowskie to utwory wykonywane przez wędrownych dziadów, którzy występowali zazwyczaj przed wiejską publicznością, przekazując im wieści ze świata i najróżniejsze opowieści. Wiele z nich udało się spisać zbieraczom folkloru. Wiązowski koncert będzie spotkaniem i współbrzmieniem tradycyjnych ballad dziadowskich z Ukrainy, Litwy i Polski. Usłyszymy fascynujące muzyczne opowieści o życiu i śmierci, o duszy i ciele, o miłości i zdradzie. Będą także współczesne wariacje wokół „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wystąpią: Jacek Hałas – śpiew, lira korbowa, akordeon, piszczałki, instrumenty perkusyjne, Olena Yeremenko z Ukrainy – śpiew, skrzypce, nyckelharpa, a także Jarek Kaczmarek – opowiadanie, gitara. Obowiązuje rezerwacja miejsc, tel. 22 180 00 41.

GOK, ul. Lubelska 53, piątek, 29.04, godz. 18, wstęp wolny

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.