Wiceburmistrz żegna się z urzędem

Karol Chróścik, zastępca burmistrza Karczewa Michała Rudzkiego, żegna się ze stanowiskiem. Obydwaj zgodnie postanowili o zakończeniu współpracy z końcem kwietnia. – Zastępca wypełnił swoje zadania i będzie kontynuowała karierę zawodową gdzie indziej – mówi burmistrz Rudzki, informując, że prawdopodobnie w ciągu dwóch-trzech tygodni będzie znane nazwisko kolejnego wiceburmistrza

źródło: FB

Dotychczasowy wiceburmistrz Karol Chróścik swoją przygodę z karczewskim urzędem miejskim rozpoczął w kwietniu 2019 roku. Na stanowisku zastąpił piastującego funkcję wiceburmistrza przez zaledwie trzy miesiące Sebastiana Kozłowskiego. Wcześniej przez blisko osiem lat był m.in. wicewójtem w miejscowości Dębe Wielkie, skąd pochodzi. – Jest to osoba, która nadzorowała inwestycje i była prezesem Lokalnej Grupy Działania (LGD). Ma doświadczenie w pracy w samorządzie, zna się na budowie dróg, infrastrukturze, a także pozyskiwaniu środków zewnętrznych – cieszył się trzy lata temu burmistrz Michał Rudzki. Teraz, rozstając się ze swoim zastępcą, burmistrz podkreśla, że decyzja była uzgodniona – Zastępca zrealizował zadania, które przed nim postawiono. Było to m.in. przygotowanie dużych inwestycji w gminie, np. doprowadzenie do podpisanie umowy na modernizację ulicy Kościelnej, modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Glinkach, rozbudowa szkoły w Sobiekursku i Nadbrzeżu, budowa ulic: Piaski, Krakowskiej, Karczówek, Mochnackiego, Brzóski, części Kopernika, Sikorskiego i wiele innych – mówi burmistrz Rudzki w rozmowie z “Linią”. – Akceptuję to i dziękuję za dotychczasową dobrą współpracę. Zarządzanie gminą jest jak sztafeta, pałeczkę przejmie teraz kto inny – żartuje Michał Rudzki. 

Michał Rudzki zdradza też, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi następcami wiceburmistrza Chróścika. Nie chce jednak podać nazwisk, bo rozmowy są w toku, a ich skutkiem ma być współpraca z kandydatem, który najlepiej będzie odpowiadał oczekiwaniom. Są wśród nich m.in. znajomość działania samorządu i umiejętność dobrej współpracy z ludźmi. Burmistrz nie wyklucza, że jeszcze w maju poznamy nazwisko osoby, która zastąpi Karola Chróścika w fotelu wiceburmistrza, któremu bezpośrednio podlegał też wydział inwestycji i pozyskiwania funduszy. – Na pewno przed nowym zastępcą będą bardzo ambitne zadania. W dalszej części tej kadencji mamy w planach poważne inwestycje, takie jak budowa żłobka gminnego, modernizacja trybuny na stadionie miejskim, termomodernizacja hali sportowej w Karczewie, budowa kolejnych strategicznych dróg gminnych, rewitalizacja skweru między ul. Maczka a ul. Andersa czy budowa kanalizacji w sołectwach. W samym 2022 roku zamierzamy wydać na nie niemal 24 mln zł. Mam nadzieję, że niebawem będę mógł przedstawić osobę, z którą wspólnie będziemy dalej rozwijać gminę Karczew – mówi burmistrz Rudzki.

SW

One thought on “Wiceburmistrz żegna się z urzędem

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.