Poznajmy się! Koncert dla Ukrainy

W sobotę, 21 maja w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się niezwykły koncert, w którym wezmą udział wykonawcy z Polski i Ukrainy

Na tle wielu inicjatyw związanych z uchodźcami z Ukrainy ta ma być wyjątkowa. To nie jest koncert charytatywny. Raczej forma podziękowania ze strony ukraińskich gości, którzy współtworzą program koncertu i chcą tym razem dać coś od siebie. Spotkanie pozwoli też na większą integrację z naszymi nowymi sąsiadami. Ma mieć charakter jak najmniej oficjalny, bez pompy i patosu.

– Inicjatywa wyszła od pani Zinajdy, która jest profesorką konserwatorium muzycznego, a teraz nauczycielką w klasie przygotowawczej dla ukraińskich dzieci w Szkole Podstawowej nr 9 w Otwocku. Zgłosiła ten pomysł do Jacka Czarnowskiego, on przyszedł do nas, potem włączyli się kolejni ludzi i z prostego pomysłu wyrasta nam wspaniałe wydarzenie. Pani Zinajda przygotowuje występy z młodzieżą z „Dziewiątki”, my zaangażujemy nasze dzieciaki, włącza się jeszcze Agnieszka Michalska, która w swojej szkole muzycznej także ma podopiecznych z Ukrainy. Podczas koncertu chcemy też zaprezentować prace ukraińskich dzieci, które chodzą na nasze zajęcia. Jako gwiazda wystąpi Antoni Sojka (fot.), syn Stanisława Soyki – zapowiada Ewa Musiejko, dyrektor PMDK.

Koncert ma poprzedzić integracyjny piknik rodzinny. Wciąż są zbierane pomysły i oferty na wypełnienie go atrakcjami. Każdy, kto chce włączyć się w organizację, może skontaktować się z PMDK, tel. 22 779 33 57, 695 195 697, e-mail: mdk@pmdk-otwock.pl.

pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.