Drugie podejście do ronda w centrum

Na skrzyżowaniu ulic Hożej i Andriollego w centrum Otwocka ma powstać rondo. Z powodu braku ofert przetarg na wykonanie inwestycji musiał zostać unieważniony. Miasto właśnie powtórzyło postępowanie

Najwyraźniej kłopoty ze skrzyżowaniem ulic Hożej i Andriollego mają nie tylko kierowcy, którzy w tym miejscu muszą trochę się nagimnastykować, żeby w miarę płynnie pokonać ten odcinek drogi. Problemy są także z wyłonieniem wykonawcy przebudowy skrzyżowania na rondo. Postępowanie ogłoszone w połowie marca na początku kwietnia musiało zostać unieważnione. Do wykonania budowy nie zgłosił się żaden chętny. W tej sytuacji urząd miasta powtórzył przetarg, licząc na większe zainteresowanie budowlańców.

Skrzyżowanie ul. Hożej z ul. Andriollego znajduje się w centrum miasta, w bardzo ruchliwej jego części – dużo tu zarówno samochodów, jak i pieszych. Rondo, którego projekt miasto dołączyło do dokumentacji przetargowej, upłynni ruch i poprawi bezpieczeństwo. Zgodnie z założeniami rondo będzie miało średnicę zewnętrzną wynoszącą 26 metrów, co zapewni jak najmniejszą ingerencję w istniejącą infrastrukturę terenu. Na rondzie zaplanowano jezdnie o szerokości pięciu i pół metra oraz centralną wyspę o średnicy 10 metrów. Wyspę zaprojektowano jako nieprzejezdną. Chodniki wokół ronda będą mieć szerokość minimum dwóch metrów.

Jeśli tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg, termin realizacji zamówienia wynosi do dwóch miesięcy od daty podpisania protokołu wprowadzenia wykonawcy na budowę. Przewiduje się, że mogłoby to nastąpić na przełomie czerwca i lipca.

SW

2 komentarze do “Drugie podejście do ronda w centrum

 • 9 maja 2022 o 16:50
  Permalink

  Czyli dróg dla rowerów nie przewidziano? Słabo.

  Odpowiedz
 • 10 maja 2022 o 23:31
  Permalink

  26 metrów to mała ingerencja? Plus po m chodników? Czyli chodniki beda pod samymi blokami, a cala zielen „po rogach” bedzie wycieta?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.