Konkurs plastyczny z myślą o uchodźcach

Przypominamy, że już tylko do piątku, 13 maja swoje prace mogą zgłaszać dzieci i młodzież chcący wziąć udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Serce dla Ukrainy”

W powiecie otwockim schronienie znalazło wielu uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Mieszkańcy pomagają im na wszystkie sposoby. Do działań na rzecz Ukraińców włączają się również lokalne samorządy. Starostwo Powiatowe w Otwocku tegoroczną edycję Powiatowego Konkursu Fotograficznego zorganizowało z myślą o gościach zza wschodniej granicy, dlatego też konkursowa rywalizacja odbywa się pod hasłem „Serce dla Ukrainy”.

Zadanie uczestników konkursu polega na przygotowaniu plakatu symbolizującego naszą solidarność z Ukrainą i pomoc uchodźcom. Praca powinna być płaska i mieć rozmiar maksymalnie A2, technika jest dowolna, może to być np. kolaż płaski, rysunek, grafika komputerowa, fotografia artystyczna czy wyklejanka. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę, którą wykona indywidualnie.

Konkurs jest przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu otwockiego. Przewidziano cztery kategorie wiekowe: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3, uczniowie klas 4-8 i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe.

Każdy uczestnik konkursu musi podpisać swoją pracę, a następnie ją zeskanować lub sfotografować i przesłać na adres e-mail:kultura@powiat-otwocki.pl. Termin nadsyłania prac mija w piątek, 13 maja.

JS

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.