Miasto szuka sekretarza

Kto zastąpi Piotra Bartoszewskiego, który na początku tego roku pożegnał się ze stanowiskiem sekretarza miasta Otwocka? Tego dowiemy się być może już w czerwcu. Na stronie urzędu ukazało się ogłoszenie o naborze na to stanowisko 

Po kilku miesiącach wakatu na stanowisku sekretarza miasta w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o naborze na to kierownicze stanowisko w urzędzie. Jakie kompetencje powinna posiadać osoba, która zastąpi poprzedniego sekretarza Piotra Bartoszewskiego? Wśród wymagań niezbędnych znalazły się m.in. wykształcenie wyższe magisterskie, co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach samorządu, w tym co najmniej dwuletni na stanowisku kierowniczym. Podstawą jest także nieposzlakowana opinia, brak przynależności do partii politycznej i bardzo dobra znajomość przepisów prawa w zakresie niezbędnym do wykonywania obowiązków. Wśród wymagań dodatkowych znalazły się m.in. umiejętność opracowywania projektów aktów prawnych, interpretacji przepisów prawa z zastosowaniem w praktyce, umiejętność zarządzania ludźmi, zdolności organizacyjne i analityczne, znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym.

Do obowiązków sekretarza będzie należeć m.in. nadzór nad prowadzeniem spraw z zakresu funkcjonowania urzędu, obsługi mieszkańców, działalności gospodarczej, spraw obywatelskich oraz spraw należących do zakresu działania wydziałów nieruchomości, planowania przestrzennego, organizacyjnego i biura rady miasta, ale także przedkładanie prezydentowi miasta propozycji dotyczących usprawnienia pracy urzędu. Co ciekawe, jednym z zadań przyszłego sekretarza będzie też „śledzenie artykułów zawierających krytykę prasową i wprowadzanie jej dla doskonalenia Urzędu”.

Kandydaci mogą składać wymagane dokumenty do 17 czerwca. Szczegółowy wykaz znajdą w Biuletynie Informacji Publicznej. Wybrane osoby zostaną poinformowane o terminach poszczególnych etapów naboru. Pierwsza umowa będzie zawarta na czas określony. Prezydent zastrzega sobie jednak, że nabór może pozostać bez rozstrzygnięcia.

SW

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.