Strażacki piknik w parku

W tym roku powiatowe obchody Dnia Strażaka będą naprawdę wyjątkowe. W uroczystości, która zbiegła się z jubileuszem 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej, będą mogli uczestniczyć mieszkańcy powiatu otwockiego. Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Król zaprasza wszystkich na piknik, który odbędzie się w czwartek, 19 maja w parku miejskim w Otwocku. Na uczestników czekają m.in. koncert orkiestry OSP Karczew i strażacka grochówka

Narażają swoje życie, aby ratować innych. Walczą z pożarami, niosą pomoc rannym podczas wypadków i kolizji. Pomagają zwierzętom, które znalazły się w opresji. Początek roku dla strażaków z powiatu otwockiego był naprawdę intensywny – mundurowi interweniowali łącznie 1640 razy! Dlatego Powiatowy Dzień Strażaka to najlepsza okazja, by podziękować im za wszystko, co robią dla mieszkańców, i nagrodzić ich za profesjonalne podejście do służby. Tegoroczne obchody (po długiej izolacji związanej z pandemią) odbędą się w parku miejskim przy ul. Filipowicza w Otwocku.

– Jest nam niezmiernie miło zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu otwockiego na uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka, który w tym roku łączy się z jubileuszem 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej – podkreśla st. bryg. Tomasz Król, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku.

Uroczystości odbędą się w czwartek, 19 maja pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego na terenie parku miejskiego. Obchody rozpoczną się o godz. 11 od uroczystego apelu strażackiego. Po oficjalnej części o godz. 12.45 orkiestra dęta OSP Karczew zagra wyjątkowy koncert, a o godz. 13 uczestnicy będą mogli spróbować strażackiej grochówki. Najmłodsi też nie powinni się nudzili, bo w godz. od 12 do 16 odbędzie się piknik z wystawą sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

AJ

One thought on “Strażacki piknik w parku

  • 17 maja 2022 o 08:55
    Permalink

    W czwartek? O 11 godzinie? Żeby tylko grochówki nie zabrakło.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.