Polacy i Ukraińcy na wspólnej scenie

Koncert „Poznajmy się”, podczas którego wystąpią artyści z Polski i Ukrainy, odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 maja w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku

PRZEMEK SKOCZEK

Od pewnego czasu przyzwyczajamy się do życia, w którym wielu z nas ma ukraińskich sąsiadów albo znajomych w pracy. Mijamy się na ulicach, w sklepach, na placach zabaw, ale się nie znamy. Prawie trzy miesiące po ataku Rosji na Ukrainę nadszedł czas, by coś z tym zrobić. Sobotni koncert został zorganizowany właśnie z inicjatywy polskiej i ukraińskiej lokalnej społeczności. Występy i poprzedzający je piknik mają być okazją do poznania się, rozmów, zabawy.

Impreza zacznie się o godz. 14 w plenerze, na terenie PMDK. Będzie tam przygotowana strefa animacji dla dzieci, dmuchańce, jarmark rękodzieła, kuchnia polska i ukraińska.

O godz. 16 przeniesiemy się do sali widowiskowej, gdzie wystąpią artyści z Polski i Ukrainy, dzieci i dorośli. Jako goście specjalni wystąpią idący własną, bardzo ciekawą artystyczną drogą wokalista Antek Sojka – syn Stanisława Soyki, oraz pochodzący z Odessy piosenkarz Alex Mati. Specjalnością tego ostatniego jest elektroniczna muzyka taneczna. Koncert poprowadzą Marek Połynko i Julia Chmielewska. Na zakończenie, około godz. 18, zaplanowano projekcję filmu dokumentalnego „Matki wojny”, którego bohaterkami są mieszkające w Otwocku uchodźczynie z Ukrainy, ich dzieci i wnuki. Reżyserem przejmującego dokumentu jest otwocczanin Piotr Poraj Poleski. Uwaga, film nie jest przeznaczony dla młodych widzów. Wydarzenie współorganizują: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku, Prywatna Szkoła Muzyczna nr 1 w Otwocku, Kolberg – Stowarzyszenie Współpracy i Promocji Międzynarodowej, Jarmarki Sztuki i Rękodzieła, a także powiat otwocki. Patronat medialny sprawuje „Linia Otwocka”.

PMDK, ul. Poniatowskiego 10, sobota, 21.05, godz. 16, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.