Narkotykowy biznes w środku Celestynowa

Magazynował narkotyki i potem nimi handlował, a biznes od dawna dobrze się kręcił. Wszystko szło jak z płatka, dopóki na posesję w Celestynowie nie wpadła grupa policjantów z wydziału narkotykowego ze stołecznej komendy policji i olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów narkotyków, a także 50 sztuk amunicji. Zatrzymano 48-letniego Dariusza P., który zajmował się narkobiznesem

fot. policja.pl

MATEUSZ JAKUBIEC

Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie już od jakiegoś czasu mają na oku narkobiznes w powiecie otwockim. W marcu „Linia” informowała o tym, że otwoccy kryminalni, wspierani m.in. przez funkcjonariuszy pododdziału kontrterrorystycznego, wytropili grupę przestępczą prężnie działającą w powiecie, która była związana z narkobiznesem. Wtedy zabezpieczono ponad 13 kilogramów narkotyków różnego rodzaju i 104 tys. zł w gotówce, a także zatrzymano pięć osób w Otwocku, Józefowie i Celestynowie.

Niedawno trop doprowadził śledczych do jednej z posesji w powiecie otwockim, gdzie, jak podejrzewali policjanci, znajdował się spory magazyn z narkotykami. Kilka dni temu w Celestynowie zaroiło się od mundurowych z wydziału narkotykowego. – Działania przeprowadził nieetatowy zespół, którego zadaniem jest zwalczanie przestępczości narkotykowej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga – tłumaczy Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Na miejscu mundurowi zastali 48-letniego mężczyznę, który był zaskoczony policyjnym nalotem i nie zamierzał wykonywać policyjnych poleceń. – W związku z tym został obezwładniony przy pomocy środków przymusu bezpośredniego – zaznacza Adamus.

W trakcie przeszukania domu policjanci zabezpieczyli blisko 82 kilogramy substancji psychotropowej w postaci soli amfetaminy. – Z takiej ilości można otrzymać 82 tysiące porcji narkotyku wartego ponad 3 mln zł – wyjaśnia Edyta Adamus. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli także 50 sztuk amunicji do broni ostrej. – Zatrzymany 48-letni Dariusz P. został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków i nielegalnego posiadania amunicji – podkreśla przedstawicielka komendy stołecznej. I dodaje, że decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.