Atak zza pleców

Na stadionie w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000 metrów. Wśród startujących nie zabrakło zawodnika OKS Start Otwock Aleksandra Wiącka, który wywalczył kolejny medal

MARCIN SULIGA

Kilka tygodni po starcie w Międzyrzeczu, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w biegu na 10000 metrów, Aleksander Wiącek wziął udział w kolejnej imprezie rangi mistrzowskiej. W Piasecznie odbywała się rywalizacja, w której do rozdania był komplet medali w biegu na 5000 metrów. Wiącek był jednym z faworytów do zwycięstwa w tej konkurencji. – Powoli przestałam już liczyć kolejne zdobycze Olka, bo z każdym rokiem jest ich coraz więcej. W poprzednim sezonie zdobył ich aż pięć w różnych kategoriach i myślę, że tą swoją postawą i wygranymi trochę nas rozpieścił. Teraz każdy oczekuje od niego zwycięstw. Trzeba jednak pamiętać, że sport jest nieprzewidywalny i dlatego tak wspaniały – mówi klubowa trenerka Bożena Dziubińska.

Wiącek od początku startu był bardzo aktywny i często zmieniał się na prowadzeniu z Mikołajem Czeronkiem. Obaj celowali w złoto, ale jak mówi stare polskie przysłowie, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Tym trzecim był w Piasecznie Wiktor Szynaka. Zawodnik MKL Toruń długo biegł za ich plecami w grupie i nie forsował tempa. Dopiero w końcówce, gdy Wiącek zdecydował się na dynamiczny finisz, dołączył do niego i po heroicznej walce o setne sekundy pokonał zawodnika z Otwocka.

– Tak czasem bywa – mówi trener Dziubińska. – Niestety dla Olka poprzednie tygodnie nie były takie, jak sobie wyobrażaliśmy. Przyplątał się jakiś uraz stopy, który przez pewien czas nie pozwalał trenować według schematu, który sobie zaplanowaliśmy. Potem musieliśmy nieco łagodniej dozować zajęcia, by nie odnowić urazu, co też miało wpływ na jego dyspozycję. Myślę, że w normalnych warunkach nie miałby kłopotów z odparciem ataku. Wiem, jak Olek jest ambitny, ten wynik odebrał zapewne z dużym niedosytem. Myślę jednak, że cieszy się, iż na krajowym podwórku ma rywali, którzy będą go naciskać i motywować do jeszcze większego wysiłku na treningach – mówi trener Dziubińska.

Wyniki biegu na 5000 m (U23)

  1. Wiktor Szynaka (MKL Toruń) – 14:12.16
  2. Aleksander Wiącek (OKS) – 14:12.53
  3. Mikołaj Czeronek (Śląsk Wrocław) – 14:16.28

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.