Będzie zabawa jak przed pandemią!

Przełom maja i czerwca, gdy pogoda jest już niemal letnia i w powietrzu czuć zbliżające się wakacje, to tradycyjny czas szkolnych pikników, które wypełniają wydarzenia kulturalne i sportowe. Integrują one szkolne społeczności, co teraz, po pandemii, powinniśmy szczególnie docenić. W najbliższy weekend zapraszają do siebie trzy otwockie podstawówki

SP nr 1: Aktywna dekada

Tegoroczny Jedynkowy Piknik Rodzinny, zaplanowany w sobotę, 28 maja, ma mieć szczególny charakter. Okazją jest jubileusz 10-lecia działalności Fundacji Otwocka Jedynka, która organizuje te wydarzenia.

– Jak co roku program obejmuje wiele atrakcji dla uczniów i rodziców. Przede wszystkim będą to występy indywidualne i grupowe naszych zdolnych uczniów, czyli Jedynkowe Mam Talent. Oprócz tego planujemy: konkurencje sportowe, pokaz akrobatyki, judo, występ iluzjonisty, warsztaty dla uczniów, eksperymenty chemiczne, zabawy językowe ze szkołą Face To Face, malowanie twarzy, fotobudkę, a także cieszącą się dużym zainteresowaniem loterię fantową oraz atrakcje przygotowane przez Manufakturę Przygody. Będą różnorodne grillowane pyszności i przekąski wegetariańskie. Nie zabraknie słodkich wypieków – zapowiada Katarzyna Borkowska, prezes zarządu Fundacji Otwocka Jedynka.

Organizując pikniki w „Jedynce”, fundacja nie tylko dba o zabawę i integrację środowiska szkolnego. Są one też szansą na wsparcie budżetu placówki. Zebrane w tym roku pieniądze wspomogą samorząd szkolny w zakupie i montażu wyczekiwanego przez uczniów radiowęzła, a także umożliwią fundowanie najlepszym uczniom stypendiów na koniec roku szkolnego. Zabawa potrwa w godzinach od 15 do 19, wstęp jest wolny.

SP nr 3: Zdrowo i kolorowo

Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Kościuszki także planuje piknik rodzinny w sobotnie popołudnie 28 maja. Odbędzie się on pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo” i ma być zabawą międzypokoleniową dla dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów.

W godzinach od 12 do 16 na terenie szkoły będzie działo się bardzo dużo. Wystąpią grupa taneczna z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i uczniowie „Trójki” oraz kuglarze, którzy zachwycą zręcznością przy żonglerce i jeździe na monocyklu. Odbędą się pokazy Uczniowskich Klubów Sportowych, sekcji judo i akrobatycznej, rodzinne zabawy sportowe i animacje. Można będzie wziąć udział w konkursie z nagrodami „Złap pieczątkę” oraz akcji „Wymień książkę”. Nie zabraknie oczywiście dmuchańców i stoisk z malowaniem twarzy, warsztatami i pokazami chemicznymi. Cały czas ma też działać Kolorowa Strefa Gastronomiczna, a wielki finał będzie eksplozją wielobarwnych proszków podczas Happy Holi. Wstęp jest wolny.

SP nr 4: Dobrze się widzieć

Pod hasłem „Czwórka znów razem” odbędzie się piknik rodzinny przy ul. Szkolnej. Tu zabawę zaplanowano na piątkowe popołudnie 27 maja. Piknik rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do godz. 21.

Pandemia wiele zmieniła w naszym życiu, szczególnie odczuwają to dzieci i młodzież. Ich społeczne relacje wymagają wzmocnienia, więc taka okazja jak piknik rodzinny, gdy znów można razem nie tylko się uczyć, lecz także bawić, grać, występować na scenie, to ważny moment w życiu szkoły.

W programie wydarzenia znajdą się m.in. Pokaz Talentów Czwórki, występy dzieci z klas 1-3 oraz szkolnego chóru, konkurs na hasło reklamowe SP nr 4, aukcje, gry i zabawy rodzinne, w tym mecz towarzyski w siatkówkę pomiędzy uczniami a dorosłymi. Będą także przygotowane stoiska z biżuterią, gadżetami szkolnymi i pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci i nauczycieli. Można będzie robić warkoczyki, malować buzie, wzmocnić się bezpłatną grochówką i watą cukrową.

pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.