Kradną rowery na potęgę. Policja poszukuje właścicieli pojazdów

Na sezon rowerowy czekali nie tylko miłośnicy dwóch kółek, lecz także złodzieje. Policja coraz częściej odnajduje skradzione rowery. Tym razem publikuje zdjęcia czterech jednośladów (w jednym z pojazdów brakuje siodełka). Osoby, które rozpoznają swoją własność lub wiedzą, do kogo rower może należeć, są proszone o kontakt z KPP w Otwocku pod nr tel. 47 72 41 900. Funkcjonariusze apelują do rowerzystów, aby zabezpieczali rower, nawet jeśli idą do sklepu tylko „na chwilkę”

fot. KPP Otwock

 

Niedawno „Linia” informowała o kilkunastu rowerach, które policja odnalazła na jednej z posesji w powiecie otwockim. Teraz Komenda Powiatowa Policji w Otwocku publikuje na swojej stronie kolejne zdjęcia skradzionych jednośladów. – W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli cztery rowery, które pochodziły z kradzieży – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzeczniczka prasowa KPP w Otwocku. 

Osoby, które rozpoznają swoją własność lub wiedzą, do kogo mogą należeć rowery, są proszone o pilny kontakt z Wydziałem DochodzeniowoŚledczym KPP w Otwocku pod nr tel. 47 72 41 900 lub adresem e-mail oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl.

Policja przypomina, że złodziej najczęściej wykorzystuje sytuacje, kiedy rower nie jest zabezpieczony na klatce schodowej w bloku lub roztargniony właściciel zostawia jednoślad „na chwilkę” przed sklepem czy pocztą. Złodzieje wykorzystują także sytuację, kiedy jest otwarta furtka lub brama na posesję, gdzie stoją rowery. – Warto postawić na profesjonalne zabezpieczenie roweru, nawet najprostsze zapięcie może utrudnić kradzież. Pamiętajmy, że skuteczniejsze są dwa zabezpieczenia niż jedno. Im więcej czasu zajmie złodziejowi pokonanie blokad, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower – podkreślają policjanci. 

DR

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.