Napastniczki wykonały robotę

Kobiecy zespół Vulcanu Wólka Mlądzka odniósł siódme zwycięstwo w sezonie. Drużyna trenera Adriana Krogula pokonała przed własną publicznością przedostatnią w tabeli Mazovię Grodzisk Mazowiecki

Zespół znad Świdra już po pierwszej akcji mógł objąć prowadzenie, ale po strzale Klaudii Kobus piłka o centymetry minęła bramkę gości. Zawodniczka Vulcanu szybko osiągnęła jednak cel, w 24. minucie wykańczając szybką kontrę swojego zespołu. Chwilę później mogło być już 2:0, ale rywalki w ostatniej chwili zażegnały niebezpieczeństwo, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Po tym zdarzeniu drużyna gospodarzy zwolniła tempo gry i całkowicie oddała inicjatywę przeciwniczkom. Wyrównująca bramka wisiała w powietrzu, ale albo dobrze broniła Kamila Młynarska, albo gospodarzom dopisywało szczęście, jak choćby w 38. minucie, gdy po jednym ze strzałów piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron Vulcan szybko podwyższył prowadzenie. Uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego wszystkich zaskoczyła Weronika Szwarc. Napastniczka Vulcanu poszła za ciosem i 68. minucie zdobyła drugą bramkę i ustaliła wynik spotkania na 3:0. – Wygraliśmy bez straty bramki, ale trudno powiedzieć, że mieliśmy to spotkanie pod pełną kontrolą. Mimo zajmowania niskiego miejsca w tabeli rywalki potrafią grać w piłkę i kilka razy niebezpiecznie zapuściły się pod naszą bramkę. Na szczęście wszystko skończyło się bez strat – mówi trener Krogul. – Cieszę się, że wreszcie odblokowała się Weronika Szwarc i niezły mecz zagrała Kamila Młynarska. Słowa uznania należą się też Karolinie Rędaszce, która dobrze funkcjonowała w środku pola – dodaje. Zespół Vulcanu czeka teraz trudny mecz z walczącą o awans Polonią Warszawa.