Wszystko, co musisz wiedzieć o karmieniu piersią

Klub Karmiących Mam, Rodzina – Klub dla Rodzin w Wiązownie oraz wiązowski Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na Dzień Promocji Karmienia Piersią. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 30 maja w godzinach 1116 w GOKu w Wiązownie przy ul. Lubelskiej 53 w sali na parterze budynku

fot. Małgorzata Sosnowska Fotografia

Dzień Promocji Karmienia Piersią jest organizowany w ramach obchodów ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, który trwa od 26 maja, czyli Dnia Matki, do 1 czerwca, kiedy przypada Dzień Dziecka. – Celem wydarzenia jest promowanie karmienia piersią jako optymalnego sposobu żywienia niemowląt i małych dzieci, a także wspieranie kobiet w macierzyństwie – podkreśla organizatorka spotkania Renata Grandys z Klubu Karmiących Mam. Spotkanie jest skierowane nie tylko do matek karmiących, lecz także kobiet w ciąży i wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką. Organizatorzy zachęcają do udziału także tatusiów, mile widziane są również dzieci.

Zaproszeni specjaliści, wśród których będą m.in. położna, promotor karmienia piersią, certyfikowany doradca laktacyjny, dietetyk i socjolog, opowiedzą o trudnościach związanych z karmieniem piersią, a także o kształtowaniu nawyków żywieniowych w trakcie rozszerzania diety u maluchów. Uczestnicy spotkania dowiedzą się też, jakie właściwości ma kobiece mleko i dlaczego tak ważne jest karmienie piersią. Mamy będą mogły wysłuchać porad fizjoterapeutki, która opowie o sposobach na rozstępy i bliznę po cesarskim cięciu. Spotkanie zakończy się grupową sesją zdjęciową z udziałem karmiących mam i ich dzieci. Organizatorzy proszą, by panie, które będą chciały wziąć w niej udział, założyły jednokolorowe i jednolite stroje, bez nadruków czy napisów. Jak mówi Renata Grandys z Klubu Karmiących Mam, celem takich sesji fotograficznych jest oswajanie społeczeństwa z widokiem kobiety karmiącej piersią w przestrzeni publicznej.

Oprócz zapoznania się z teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi m.in. karmienia piersią uczestnicy spotkania otrzymają praktyczne porady i wsparcie specjalistów. Poza tym będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

JS

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.