Zdroje ugaszą pragnienie

Uliczne zdroje pitne w Józefowie już działają. Mogą z nich skorzystać nie tylko spragnieni mieszkańcy, lecz także ich psy, dla których przeznaczono specjalny kranik na dole poidełka

Pijki, bo tak je nazwali józefowscy urzędnicy, to specjalnie skonstruowane ujęcia wody pitnej, w których za darmo można ugasić pragnienie lub przemyć twarz i ręce w upalne dni. Zdroje zostały wyposażone w zawory antyskażeniowe. Żeby woda poleciała, wystarczy nacisnąć przycisk. Z ujęć będą mogły również skorzystać zwierzęta. Z myślą o nich pijki wyposażono w dodatkowy kranik. W sąsiedztwie zdrojów zamontowano ławki.

Na terenie miasta w ostatnich latach powstało w sumie 10 takich zdrojów pitnych (w ubiegłym roku przybyły dodatkowo cztery). Ze względu na  obostrzenia związane z pandemią nie oddano ich do użytku. Teraz, po badaniach jakości wody przeprowadzonych przez sanepid, zostały dopuszczone do użytkowania. „Wodę przebadano, spełnia wszystkie wymagane normy i jest w pełni zdatna do picia” – czytamy w urzędowym komunikacie. Koszt wybudowania dodatkowych czterech zdrojów wraz z odcinkami sieci wodociągowej to blisko 150 tys. zł.

Igor

Zdroje wody pitnej znajdują się przy:

  1. 3 Maja (przy kościele), ul. Granicznej/Wawerskiej,
  2. Godebskiego (plac zabaw), ul. Świderskiej (boisko przy przedszkolu),
  3. Dolnej (stadion), ul. Długiej (basen), placu Jana Pawła II,
  4. Polnej/Wawerskiej, ul. Skorupki, ul. ks. Malinowskiego

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.