Murawa zamiast murów

Tam, gdzie jeszcze niedawno straszyła betonowa „wielka dziura”, a zimą jeździliśmy na łyżwach, teraz się zazieleniło. W centrum Otwocka powstaje piękny trawnik, a na nim plenerowa letnia scena

fot. UM Otwocka

Po kilkunastu latach smutnej stagnacji czas w centrum miasta przyspieszył i zmiana goni zmianę. Jesienią zeszłego roku zakończono pierwszy etap rozbiórki nieszczęsnej inwestycji. Teren pomysłowo wykorzystano w czasie zimy, organizując tam lodowisko, a teraz miasto zapowiedziało, że szykuje w tym miejscu letnią scenę. „Girlandy, aranżacja, występy, animacje, atrakcje – prace nad zapełnieniem kalendarza idą pełną parą! Przestrzeń w centrum Otwocka ma tętnić życiem” – napisał prezydent Jarosław Margielski na swoim profilu na Facebooku.

Pierwszym etapem jest przygotowanie terenu. Od środy, 25 maja na miejscu działa grupa remontowo-porządkowa Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej wraz z miejskim ogrodnikiem. Trawa z rolek rozwija się szybko i efekt już robi wrażenie. Zapowiada się piękny teren rekreacyjny w centrum miasta. Scena plenerowa ruszy tam w czerwcu, ale urząd na razie nie zdradza szczegółów dotyczących programu i repertuaru. Czy będą tam organizowane koncerty i spektakle? A może kino letnie? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach.

pds

2 komentarze do “Murawa zamiast murów

  • 30 maja 2022 o 08:44
    Permalink

    piękna plenerowa scena? aż tyle wydarzeń kulturalnych jest w tym mieście, że tam ma stanąć scena? przecież to na siłę. Skończył się świdermajer festiwal i ile było koncertów plenerowych? coś się dziej w tym Otwocku, ale widać, że za pieniądze unijne, wydajmy bo są, a potem… popadnie to w ruinę.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.