XII Festiwal Otwarte Ogrody: Między nami dobrze jest

Siłą józefowskiego festiwalu jest jego kameralność. I choć niedzielne zakończenie na skwerze obok Miejskiego Ośrodka Kultury, połączone ze świętowaniem Dnia Dziecka, było tłoczne i gwarne, to piątkowe i sobotnie spotkania przebiegały w spokojnej atmosferze dawnego letniska

PRZEMEK SKOCZEK

W Józefowie Festiwal Otwarte Ogrody odbywa się od 2009 roku. Za nami jednak XII edycja tego wydarzenia, ponieważ ostatnie dwa lata impreza nie odbywała się przez pandemię.

Mieliśmy czas stęsknić się za tymi kameralnymi spotkaniami, gdy mieszkańcy otwierają przed nami furtki swoich ogrodów i drzwi domów, dzielą się swoim czasem, pasjami, opowieściami. Zapraszają do wspólnej zabawy i tworzenia, poznawania historii, częstują posiłkiem.

Ten czas ma w sobie mnóstwo ciepła, dobrej energii i cennych wibracji. Jest wartościowy. Gospodarze to zawsze ludzie pozytywnie zakręceni i to się udziela. Na odwiedzających festiwalowe ogrody czekała bardzo szeroka paleta możliwości. Od ceramiki, malarstwa, teatru i tańca po terapie naturalne, spacery i wycieczki. Działo się dużo, a kulminacją wydarzenia był niedzielny piknik z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji. Zresztą zobaczcie sami na tych kilku kadrach, które utrwaliły weekend w Józefowie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.