Baw się i pomóż Zoi!

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca w godzinach od 12 do 18 odbędzie się Piknik Rodzinny w Stajni Wex w Józefowie przy ul. Rybackiej 1c. Będzie to okazja nie tylko do dobrej zabawy na świeżym powietrzu, lecz także wsparcia Zoi Marianowskiej. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki z Otwocka

fot. Zoja to znaczy życie/FB

Zoja Marianowska cierpi na zespół Aperta, nieuleczalną chorobę genetyczną charakteryzującą się zarośnięciem szwów czaszkowych, asymetrią twarzy, rozszczepem podniebienia oraz zrośnięciem palców u dłoni i stóp. Dziewczynka przeszła do tej pory kilka operacji, jednak to nie koniec leczenia. Dla rodziny jest to bardzo duży wydatek. Z pomocą bliskim Zoi przyszła Fundacja Pro Homini, która po raz drugi organizuje piknik charytatywny. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie dziewczynki. – Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym pikniku. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Zoi. Córka przeszła już pięć operacji, a przed nią jeszcze dwie, na które potrzebujemy 660 tys. zł – mówi pani Anna, mama ośmioletniej Zoi.

Piknik to świetna okazja, by przedłużyć świętowanie Dnia Dziecka. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni przygotowanymi przez organizatorów atrakcjami. A tych jest mnóstwo. Zresztą ci nieco starsi uczestnicy też znajdą coś dla siebie. Za dobrowolne datki przekazane do puszek będzie można m.in. zwiedzić stajnię, pojeździć na koniu, zobaczyć pokaz jazdy konnej czy wziąć udział w treningu tabaty pod okiem profesjonalnego instruktora. Uczestnicy pikniku będą też mogli pogłaskać alpaki, lepić z gliny, obejrzeć pokaz projektantki mody Eli Piorun czy wziąć udział w aukcji charytatywnej. Na miejscu będą stoiska z roślinami i sadzonkami. Odbędą się również pokazy w wykonaniu straży pożarnej, a ratownicy ze Specjalistycznego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i józefowscy harcerze pokażą, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Będzie można wziąć także udział w przesiewowym badaniu ostrości wzroku. Organizatorzy zadbają o to, by goście nie byli głodni. Nie zabraknie pysznego jedzenia, m.in. chleba ze smalcem, smakołyków z grilla i tortu, a także lodów, popcornu czy waty cukrowej. „Linia Otwocka” jest patronem medialnym wydarzenia.

JS

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.