Bezpiecznie i wesoło. Dzień Dziecka w Otwocku

W Otwocku Dzień Dziecka będzie okazją do dwudniowego, rodzinnego świętowania. W sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca na piknik, który odbędzie się na placu rtm. Pileckiego, czyli terenie dawnej Zieleni Miejskiej, i w parku miejskim zapraszają władze Otwocka i Komenda Powiatowa Policji

Świętowanie zacznie się w sobotę, 4 czerwca od imprezy przygotowanej przez otwockich policjantów, która odbędzie się na placu rtm. Pileckiego w godz. 10-13. Program jest bogaty – będzie prezentacja sprzętu służb mundurowych, symulacja zderzenia drogowego, pokaz neutralizacji paczki, gra policyjna, pokazy taktyk i technik interwencji, tresura psów, policyjne konie i mnóstwo zabaw dla dzieci. Dzięki ekspozycji z Muzeum Policji KGP będzie można poznać nieco historii przedwojennej formacji policyjnej. Pojawią się też pojazdy specjalistyczne, m.in. wyposażone w działko wodne, policyjne łodzie, mobilny posterunek, centrum monitoringu. Uczniowie szkół podstawowych będą mogli tego dnia przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Oprócz policjantów o specyfice swojej służby opowiedzą również strażacy, żołnierze i leśnicy, którzy również zaprezentują specjalistyczny sprzęt.

Cała ta inicjatywa, poza dobrą zabawą, ma dwa cele. Ma być okazją do przekazania informacji na temat bezpieczeństwa na drogach i kąpieliskach w czasie zbliżających się wakacji. Podczas pikniku będzie też prowadzona zbiórka pieniędzy dla sześcioletniej Natalki, która choruje na zespół Aperta i czeka ją kosztowna operacja.

O godz. 13 świętowanie przeniesie się do parku miejskiego. W muszli koncertowej na całe popołudnie zagości kino plenerowe. W programie są cztery seanse: o godz. 13 „Sing”, o godz. 15 „Tom & Jerry”, o godz. 17 „Kosmiczny mecz. Nowa era”, a o godz. 19 „1800 gramów”.

Drugiego dnia, w niedzielę, 5 czerwca, dzieci będą mogły bawić się w parku, gdzie obok typowo piknikowych atrakcji zaplanowano ciekawy program artystyczny. Będą to: spektakl kukiełkowy (godz. 12), występ „Maurycy Polaski wyrywa dzieci z cyberprzestrzeni” (godz. 13), koncert laureatów konkursu „Śpiewaj z Kubusiem” (godz. 14) oraz koncert „Mamy śpiewamy” (godz. 15). Na zakończenie, ok. godz. 17, odbędzie się seans filmu „Cudowny chłopak”. „Linia Otwocka” jest patronem medialnym wydarzenia.

pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.