Pierwsze mieszkania w systemie TBS oddane do użytku

To pierwsza tego typu inwestycja w Otwocku. W ubiegłym tygodniu oddano do użytku 40 nowych mieszkań w dwóch budynkach przy ul. Poniatowskiego, które miasto wybudowało w systemie TBS. Za ich budowę odpowiadała miejska spółka Otwocki Zakład Energetyki Cieplnej (OZEC). Uroczyste wręczenie kluczy mieszkańcom odbyło się w środę, 1 czerwca

– W sumie to każdy z nas jest czyimś dzieckiem, a więc niech te klucze do mieszkań będą swego rodzaju prezentem z okazji przypadającego dziś Dnia Dziecka – stwierdził z uśmiechem prezydent Otwocka Jarosław Margielski, wręczając klucze najemcom nowych mieszkań, które powstały w dwóch nowych budynkach wybudowanych w systemie TBS. Po wspólnej modlitwie obiekty poświęcił ks. Jan Gołembiewski, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie.

W uroczystym przekazaniu, poza liczną grupą przyszłych mieszkańców, uczestniczyli również zaproszeni goście, m.in. posłowie Anita Czerwińska i Dariusz  Olszewski, szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Michał Prószyński, przedstawiciele rady nadzorczej OZEC-u i otwoccy radni.

Budynki pierwotnie miały być gotowe do końca 2021 roku. Niestety ze względu na pandemię zakończenie prac opóźniło się o kilka miesięcy. Jak podkreślał prezydent Otwocka, wykonawca robót, otwocka firma „Dar” Dariusz Dziurdziak, borykał się nie tylko z pandemią, lecz także z rosnącymi cenami materiałów budowlanych i usług. – Słowa podziękowania i uznania należą się wykonawcy, który z chwilą wysokiego skoku cen nie zszedł z budowy i nie patrząc na pierwotne założenia, dokończył prace – podkreślił Jarosław Margielski. Prezydent Otwocka skierował również podziękowania do przedstawicieli parlamentu i rządu za pomoc w otrzymaniu rządowego finansowania z programów wspierania mieszkalnictwa społecznego.

Bloki zlokalizowano na działce o powierzchni 4 629 m kw., a powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych wynosi 1 681 m kw. – W budynkach znajduje się 40 lokali mieszkalnych o powierzchni od 31 do 56 m kw. Zostały one wyposażone w tzw. biały montaż, glazurę, terakotę, panele podłogowe, stolarkę drzwiową i kuchnie gazowo-elektryczne. Wszystkie lokale posiadają balkony, a na parterze jest taras z niewielkim ogródkiem. Do każdego mieszkania jest przydzielona komórka lokatorska – wylicza prezes OZEC-u Krzysztof Balcerzak.

Inwestycję sfinansowano z rządowego programu wspierania budownictwa mieszkaniowego, środków Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wkładu własnego przyszłych najemców i miejskiej spółki. Ostatecznie na budowę wydano 8 mln 420 tys. zł.

ART

Otwockie TBS-y – kalendarium

 • kwiecień 2019 – przekazanie miejskiej spółce OZEC gruntu pod budowę
 • wrzesień 2019 – złożenie wniosku o finansowanie inwestycji
 • 30 czerwiec 2020 – podpisanie umowy kredytowej z BGK
 • wrzesień 2020 – podpisanie umowy z wykonawcą
 • 14 październik 2020 – wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę
 • maj 2020 – zakończenie inwestycji i wydanie pozwolenia na użytkowanie 

3 komentarze do “Pierwsze mieszkania w systemie TBS oddane do użytku

 • 3 czerwca 2022 o 11:48
  Permalink

  Ale że na wolnym rynku za mało mieszkań że miasto musi budowac?

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2022 o 17:00
  Permalink

  Raczka od burmistrza przed kamerami ? Poslowie ? Msza swieta ?

  W iinych (normalnych) realiach na tym samym kontynencie uznano by to za tani populizm, drazniacy teatralizm, chore sfilcowanie. Obrzydliwa „impreza”.

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2022 o 20:04
  Permalink

  Jak za Gierka. Wielka feta, wstęgi nagrody itd. A co z lokatorami z 430 drewniaków z 1900 roku. Gdzie jest budownictwo komunalne w Otwocku ? Tylko trawniki i kwiaty. Obecny Prezydent żyje w wirtualnym świecie jak wszyscy PISOWCY.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.