Zapowiedzi kulturalne 3-9 czerwca

OTWOCK

Parkowe atrakcje nie tylko dla najmłodszych

Dzień Dziecka będzie okazją do dwudniowego rodzinnego świętowania w sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca

Zaplanowano piknik na placu rtm. Pileckiego, czyli terenie dawnej Zieleni Miejskiej, i atrakcje w parku miejskim. W programie są prezentacje służb mundurowych, ekspozycje, pokazy filmowe, spektakl kukiełkowy, koncert. Będzie też prowadzona zbiórka pieniędzy dla sześcioletniej Natalki, która choruje na zespół Aperta i czeka ją kosztowna operacja. Więcej o tych wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

Teatr dla dzieci

Zwariowane przygody Pchły Szachrajki można obejrzeć w „Jaraczu” w sobotę, 4 czerwca

Krzysztof Czekajewski rzadko sięgał po repertuar dla dzieci, ale jak już to zrobił, to z przytupem. Nietuzinkowa, szalona i kolorowa inscenizacja „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy z 2012 roku przyciągnęła do teatru tłumy młodych widzów. Teraz, po dekadzie, reżyser postanowił wrócić do tej pierwszej sztuki, ale do współpracy zaprosił młodzież. W roli głównej zobaczymy Alicję Pietrykę, której towarzyszą: Paweł Dziedzic, Wojciech Kłusek, Zofia Kaszo-Zgierska, Marcin Lemieszka i Wiktoria Pielak. Współreżyserem jest Jarosław Kopaczewski. Opracowanie muzyczne do spektaklu przygotował Bartłomiej Krauz.

Teatr Miejski im. S. Jaracza w Otwocku, ul. Armii Krajowej 4, sobota, 4.06, godz. 16, bilety

 

Koncert dla Natalki

Danzel będzie gwiazdą tegorocznej edycji koncertu Nauczyciele Dzieciom, który odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca w PMDK

Przed nami siódma edycja akcji charytatywnej organizowanej przez nauczycieli z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Majowej. Celem jest zebranie środków na leczenie Natalki Chomczyk cierpiącej na zespół Aperta. Wystąpią: Danzel, Marek Połynko, Marcin Krępski, clown Maciej Osiejewski, zespół taneczny HIT i wielu przyjaciół ośrodka. Więcej o wydarzeniu TUTAJ (https://linia.com.pl/2022/05/30/zrobmy-to-koncert-dla-natalki/)

PMDK, ul. Poniatowskiego 10, niedziela, 5.06, godz. 16

 

Festyn u pallotynów

Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego i księża pallotyni zapraszają na niedzielny festyn rodzinny. To powrót do tradycji po dwóch latach przerwy

W programie znajdą się: loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, grill, kawiarenka, popcorn, plac zabaw, balony z helem, malowanie buziek i konkurs wokalny dla dzieci z Arką Noego. O godz. 19 rozpocznie się Modlitwa Uwielbienia, a na zakończenie zostaną rozlosowane główne nagrody w loterii fantowej.

Księża pallotyni, ul. Żeromskiego 6, niedziela, 5.06, godz. 15, wstęp wolny

 

 

JÓZEFÓW

Spotkania z przyrodą

Dwa przyrodnicze wydarzenia proponuje w tym tygodniu MOK. Łączy je ptasi temat i osoba prowadzącego Piotra Baranka. To początek nowego cyklu

Piotr Baranek jest członkiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W piątkowe popołudnie 3 czerwca zaprasza na wykład „Wyspy Zawadowskie. Przyrodniczy skarb Józefowa”. Zainauguruje on nowy cykl spotkań poświęcony lokalnej faunie i florze. Willa Balbinów, godz. 18, wstęp wolny.

W ramach cyklu będą też odbywać się spacery ornitologiczne. Pierwszy, zatytułowany „Skrzydlaci mieszkańcy rezerwatu”, zaplanowano na niedzielny poranek. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl. Zbiórka o godz. 8 na przystanku przy skrzyżowaniu ul. Nadwiślańskiej i ul. Jęczmiennej.

 

Kaukaskie country

W niedzielne popołudnie 5 czerwca na scenie plenerowej zagra gruziński muzyk Shota Adamashvili. Jego repertuar może nas jednak zaskoczyć

Urodzony i wychowany w małym miasteczku Bolnisi muzyk zaczął grać na ulicach Tbilisi. Jego publiczny debiut odbył się w „Georgia’s Got Talent” w 2011 roku, ale pierwszym udanym programem telewizyjnym był „The Voice Georgia” w 2013 roku, który nie przyniósł mu zwycięstwa, ale dzięki niemu zyskał dużą popularność. Cztery lata później wraz ze swoim zespołem Windshield zdobył nominacje do tytułów Piosenki Roku i Zespołu Roku na Caucasus Music Awards Phoenix. Supportował bluesową gwiazdę Beth Hart. Wiosną 2022 roku wydał debiutancką, akustyczną EP-kę.

Plenerowa scena MOK-u, niedziela, 5.06, godz. 18, wstęp wolny

 

CELESTYNÓW

Artyści pod chmurką

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na plener malarsko-rzeźbiarski. Wydarzenie odbędzie się od 8 do 10 czerwca na zielonych terenach przy hali sportowej

Plenery malarskie to znakomita okazja do twórczego rozwoju i aktywnego wypoczynku w pięknym otoczeniu, a także do integracji ze środowiskiem artystycznym. Tradycja plenerów jest stosunkowo młoda, stały się one popularne dopiero w XIX wieku dzięki francuskim malarzom, m.in. impresjonistom, którzy słynęli z pejzaży. Przyczyniły się też do tego dwa wynalazki: przenośne, lekkie sztalugi plenerowe i farby w tubkach.

    W Celestynowie od środy do piątku (8-10 czerwca) będzie można podglądać artystów podczas tworzenia, porozmawiać z nimi, a może nawet poszukać własnych inspiracji i dołączyć do nich? Komisarzem pleneru jest celestynowska rzeźbiarka Monika Grajda-Widulińska. Kontakt do organizatorów znajduje się na stronie GOK-u Celestynów. 

 

KARCZEW

Słuchamy Moniuszki

IV Międzypokoleniowe Spotkania Muzyczne w pałacu w Otwocku Wielkim odbędą się w sobotę, 4 czerwca

          Projekt jest upamiętnieniem 150. rocznicy śmierci Stanisława Moniuszki. Tego dnia odbędą się cztery koncerty, warsztaty beatboxowe dla dzieci od lat sześciu, pogadanki i prelekcja o życiu i twórczości Moniuszki, a także plener malarski i wystawa współorganizowana przez Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Karczewie. Wystąpi m.in. Ensemble QuattroVoce – muzycy współpracujący z Filharmonią Narodową w Warszawie. Wykonają muzykę oratoryjną Stanisława Moniuszki.

Pałac Bielińskich, ul. Zamkowa 49, sobota, 4.06, godz. 11.30, wstęp wolny

WIĄZOWNA

Radosne święto gminy

Piknik Rodzinny „WiązLove” odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 czerwca przy Pawilonie Kultury. Na scenie wystąpią artyści z Polski i Ukrainy

Całodzienny piknik zacznie się o godz. 10 od akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Grupę Turystyczno-Motocyklową. Ci, którzy podzielą się życiodajnym płynem, wezmą udział w losowaniu cennych nagród. O godz. 11 zagra folkowe trio z Ukrainy. Zostanie też otwarty Jarmark Artystów Rękodzielników i Zdrowej Żywności. Atrakcje dla dzieci rozpoczną się o godz. 12. Na scenie wystąpią podopieczni szkół i przedszkoli z całej gminy. Biblioteka na swoim stanowisku zorganizuje spotkanie i warsztaty z autorką książek dla dzieci Anną Salamon. Zapowiedziane są też pokazy cyrkowe, występ chóru Mienia River, koncert z przebojami Anny Jantar, a o godz. 19 Adam Snopek przedstawi muzyczny show „Od Bacha do AC/DC”. Na finał, o godz. 20.15, zaplanowano koncert tria Słowianki.

GOK, ul. Lubelska 53, tel. 22 780 41 79

 

WAWER

Plaża Romantyczna pełna atrakcji

Na nadwiślańskiej Plaży Romantycznej sezon letni będzie wypełniony wieloma bardzo ciekawymi wydarzeniami. Pierwsze już w najbliższy weekend

Na sobotę, 4 czerwca zaplanowano Wawerski Piknik Historyczny, który ma nawiązywać do tradycji napoleońskiej, a zwłaszcza historii i osiągnięć Księstwa Warszawskiego. W programie znajdą się m.in. lekcja żywej historii, inscenizacja wręczenia konstytucji Księstwa Warszawskiego, gra historyczna, przemarsz wojsk, pokazy mody, umundurowania i tańców salonowych, pokaz artyleryjski, warsztaty narodowych tańców polskich, popisy konnych kaskaderów i inscenizacja bitwy polsko-austriackiej z 1809 roku. Wszystko to 4 czerwca w godz. 12-19.

          W niedzielę, 5 czerwca WCK zaprasza na Urzecze Design – plenerowe wydarzenie mające na celu promocję naszego mikroregionu etnograficznego. Program rozpocznie o godz. 15 spektakl dla dzieci „Ptasi baj” Teatru Atorfi, potem zaplanowano animacje dla najmłodszych z muzyką ludową na żywo oraz spotkanie z Adamem Rogalą i dr. Łukaszem Maurycym Stanaszkiem, autorem książki „Nadwiślańskie Urzecze”, którzy przygotują stanowisko archeologiczne. Na zakończenie, około godz. 18, wystąpi trio WoWaKin, które specjalizuje się w muzyce łączącej ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją.

Plaża Romantyczna, ul. Rychnowska 15

 

Piosenki wprost z ekranu

Kwartet ze Studia Accantus wystąpi w niedzielę, 6 czerwca w Starym Młynie należącym do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Hotelu BOSS w Miedzeszynie

Studio Accantus to zespół utalentowanych, młodych wokalistów i muzyków, których misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku. Zespół założony w 2013 roku przez Bartka Kozielskiego tworzy duża grupa uzdolnionych artystów. Nagrywają solo, w duetach, tercetach, kwartetach i zbiorowo. W Wawrze wystąpią: Aleksandra Gotowicka, Paulina Grochowska, Sebastian Machalski i Adrian Wiśniewski. Będzie im towarzyszyć pianistka Kasia Mazurkiewicz. Usłyszymy nie tylko przeboje z bajek, lecz także musicali, a nawet gier komputerowych.

Stary Młyn, Hotel BOSS, ul. Żwanowiecka 20, niedziela, 5.06, godz. 17.30, bilety

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.