Michał Zawada nowym wiceburmistrzem

Miesiąc po odejściu z urzędu wiceburmistrza Karola Chróścika jego miejsce zajął Michał Zawada. To wewnętrzny awans, bo jest on wieloletnim pracownikiem Urzędu Miejskiego w Karczewie. – Cieszę się z tej decyzji, ponieważ nowy wiceburmistrz świetnie zna sprawy i problemy gminy – podkreśla burmistrz Michał Rudzki

SYLWIA WYSOCKA

Z końcem kwietnia, po trzech latach pracy na rzecz gminy Karczew, z funkcją wiceburmistrza pożegnał się Karol Chróścik. W rozmowie z „Linią” burmistrz Michał Rudzki zapowiedział wtedy, że w ciągu najbliższych kilku tygodni poda nazwisko osoby, która obejmie zwolnione stanowisko. Nie trzeba było na to długo czekać. Już w czerwcu fotel wiceburmistrza zajął Michał Zawada, dotychczasowy kierownik referatu geodezji i urbanistyki. Objęcie nowej funkcji to kolejny awans tego wieloletniego pracownika karczewskiego urzędu.

– Było kilku kandydatów, z którymi prowadziłem rozmowy. Głównym kryterium była odpowiednia znajomość specyfiki samorządowej i szeroko pojętego procesu inwestycyjnego – tłumaczy w rozmowie z „Linią” burmistrz Michał Rudzki. – Jest to ważne z punktu widzenia naszej gminy, która dużo inwestuje, pozyskuje środki zewnętrzne i ma ambitne cele rozwojowe. Biorąc to pod uwagę, funkcję wiceburmistrza może pełnić wyłącznie profesjonalista w każdym calu. W trakcie rozmów Michał Zawada okazał się osobą najbardziej kompetentną przede wszystkim w zakresie procesu inwestycyjnego, ale także rozumienia samorządu. Jest to człowiek z ogromnym doświadczeniem samorządowym. Pracę w Urzędzie Miejskim w Karczewie rozpoczynał w latach dwutysięcznych. Ma duży szacunek wśród pracowników. Dodatkowym atutem był również fakt, że Michał Zawada jest pracownikiem urzędu, co oznacza, że nie przedłuża się formalności związanych ze zmianą miejsca pracy – zaznacza burmistrz.

Michał Rudzki podkreśla, że duże znaczenie miało również to, że Michał Zawada pracuje w urzędzie od wielu lat i jego powołanie na urząd wiceburmistrza miało charakter awansu wewnętrznego. To już kolejny awans, bo od grudnia 2018 roku Michał Zawada przechodził wiele szczebli w urzędzie: od stanowiska podinspektora, poprzez inspektora, awansował na kierownika, by teraz zostać zastępcą burmistrza. To świadczy o jego fachowości, zaangażowaniu i ambicji, a także możliwościach, jakie przed młodymi ludźmi stoją w karczewskim urzędzie. – Cieszę się, że Michał Zawada przyjął moją propozycję, aby objąć to stanowisko. Jestem przekonany, że będzie nam się dobrze współpracowało – podsumowuje burmistrz Karczewa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.