To był weekend dzieci!

Otwockie obchody Dnia Dziecka trwały w tym roku aż dwa dni. W sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca, w parku miejskim i na placu Rotmistrza Pileckiego (teren dawnej zieleni miejskiej) przygotowano pełno atrakcji, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie

SYLWIA WYSOCKA

Dzieci, które 1 czerwca obchodziły swoje święto, właściwie cały weekend przypadający po tym dniu mogły spędzić w otwockim parku miejskim, korzystając z bogatej oferty przygotowanej przez władze miasta, Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu oraz Komendę Powiatową Policji w Otwocku. Niestraszna okazała się nawet zmienna sobotnia pogoda, która w obliczu wyjątkowości rozrywek nie popsuła humorów.

Sobotnie przedpołudnie wypełnione było programem przygotowanym przy współudziale służb mundurowych. Przedstawiciele m.in. policji, straży pożarnej, wojska, żandarmerii wojskowej udostępnili pojazdy, służyli informacjami na temat swojej działalności – rozmawiali z dziećmi o zadaniach, które wykonują na co dzień, a także o zasadach bezpieczeństwa. W programie imprezy znalazły się efektowne pokazy udzielania pierwszej pomocy, symulacja wypadku drogowego, pokaz neutralizacji paczki czy tresury psów. Odbył się także konkurs wiedzy na temat bezpiecznych zachowań na drodze, na wakacjach i w różnych życiowych sytuacjach, w którym dzieci mogły wykazać się wiedzą, ale i dowiedzieć się czegoś nowego. Dla wszystkich przygotowano drobne upominki, słodycze oraz wypieki od jednego ze sponsorów pikniku. To warte zauważenia, bo zawsze drobne gadżety – w tym przypadku w większości związane z poprawą bezpieczeństwa maluchów – stanowią element, który zachęca do zaangażowania. Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem pokazów filmowych w parku.

W niedzielę w muszli koncertowej parku zagościły przede wszystkim teatr i muzyka, choć nie zabrakło i innych form zabawy. Na scenie wystąpił teatr kukiełkowy, zaprezentowali się laureaci konkursu „Śpiewaj z Kubusiem”, „Mamy śpiewamy”, aktor i artysta kabaretowy Maurycy Polaski (znany m.in. z Kabaretu pod Wyrwigroszem) oraz Marek Połynko, który prowadził i animował niedzielną imprezę. Nie zabrakło działań twórczych poprowadzonych przez MOKTiS. Dużą popularnością cieszyły się także dmuchańce rozstawione na placu Rotmistrza Pileckiego. Podczas gdy dzieci korzystały z różnych form rozrywki, dorośli mogli oddać się relaksowi na przygotowanych leżakach. Urok otwockiego parku miejskiego, zieleń, szum fontanny, bliskość strefy gastronomicznej dopełniły poczucia mile spędzonego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Dyrektor MOKTiS-u Tomasz Winnicki w rozmowie z „Linią” zapowiada, że to dopiero początek atrakcji przygotowanych na lato. W wakacje możemy spodziewać się równie ciekawych wydarzeń odbywających się w różnych punktach miasta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.