Aktywnie, zdrowo, świadomie

Najpierw wyścig rowerowy, a potem wielki piknik z bogatym programem rekreacyjno-kulturalnym. Kolejna edycja imprezy „Ojcowie na start”, organizowana przez Szkołę Żagle w Międzylesiu, odbędzie się w sobotę, 11 czerwca

„Ojcowie na start” to impreza, która kształtuje postawy prorodzinne i proekologiczne, promuje zdrowy tryb życia i wychowywanie poprzez sport oraz zachęca do aktywnego i świadomego rodzicielstwa. W tym roku obchodzi 10-lecie. Pierwotnie wyścig rowerowy był adresowany przede wszystkim do ojców i dzieci, ale od pewnego czasu na starcie stają także mamy. Niemniej warunkiem klasyfikacji dziecka jest start i ukończenie wyścigu również przez tatę.

Na uczestników czekają dwie trasy o długości trzech i ośmiu kilometrów. Są one wytyczone ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Klasyfikowany jest przejazd wyłącznie rowerami dwukołowymi, obowiązują kaski. Wyścig rozpocznie się o godz. 10 i potrwa mniej więcej do godz. 13. Start i meta znajdują się na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 138 w Międzylesiu (skrzyżowanie ul. Pożaryskiego i ul. Świebodzińskiej). Drużyna składa się z co najmniej dwóch osób – rodzica i dziecka. Przewidziano aż dziewięć kategorii wiekowych, ale klasyfikacja będzie prowadzona nie tylko według roku urodzenia, lecz także płci. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej http://www.warszawa.ojcowienastart.pl, udział jest bezpłatny.

Po zakończeniu części sportowej na terenie Szkoły Żagle przy ul. Pożaryskiego 28 odbędzie się piknik rodzinny. Przygotujmy się na mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Tam także odbędzie się podsumowanie wyścigu i dekoracja zwycięzców.

pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.