Świętujemy z przytupem

Pod hasłem „Wiele historii. Jedno miejsce” Józefów obchodzi jubileusz 60-lecia nadania praw miejskich. Przed nami cały weekend, od 10 do 12 czerwca, wypełniony wspaniałymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Na niedzielny finał zaplanowano koncert Orkiestry Adama Sztaby

PRZEMEK SKOCZEK

 

Józefów – dawne letnisko położone wśród sosen, objęte ramionami trzech rzek – otrzymał prawa miejskie w 1962 roku. Pod jubileuszowym szyldem Miejski Ośrodek Kultury od początku roku organizuje specjalne wydarzenia z udziałem uznanych i popularnych artystów. Na scenie MOK-u wystąpili m.in. zespół Sound’n’Grace, Kabaret Smile, Grupa MoCarta, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz, Maja Kleszcz. Teraz czas na kulminacyjny weekend.

– To ma być wspólna, międzypokoleniowa zabawa i czerpanie z lokalnych bogactw: historii, przyrody, ale również talentów, wiedzy i pasji mieszkających tu osób. Dlatego w organizację urodzinowego weekendu w Józefowie zostali włączeni przede wszystkim lokalni partnerzy: artyści, historycy, badacze, animatorzy – zapowiada Agnieszka Rogalska-Jung, dyrektor MOK-u.

Od piątku do niedzieli zaplanowano wiele atrakcji: prezentacje utalentowanych mieszkańców Józefowa, potańcówkę, kino plenerowe, grę miejską, festiwal food trucków, stoiska lokalnych rękodzielników, oryginalne działania animacyjne oraz koncerty zespołów Czereśnie i DESorientacja. Główną atrakcją będzie niedzielny Koncert dla Miasta Józefowa, podczas którego zagra Orkiestra Adama Sztaby wraz z zaproszonymi gośćmi – Kasią Moś i Kubą Badachem.

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Józefowa. „Linia Otwocka” jest jednym z patronów medialnych.

 

Program jubileuszowego weekendu

Piątek, 10 czerwca
 • Kino pod gwiazdami – seans kultowej komedii „Miś” Stanisława Barei – godz. 20.30.
Sobota, 11 czerwca
 • Animacje na skwerze – kartonowy plac zabaw, prezentacje józefowskich rękodzielników, pokazy ratownictwa, akcja „Aktywni razem”, czyli wspólna inicjatywa organizacji działających na rzecz józefowskich dzieci, osób dorosłych, starszych oraz z niepełnosprawnościami mająca na celu integrację i aktywizację mieszkańców na co dzień – godz. 12-18.
 • Lokalne Historie – cykl krótkich wykładów i rozmów o Józefowie z zaproszonymi gośćmi zajmującymi się badaniem historii miasta – sala widowiskowa MOK, godz. 16.30-18.30.

Scena plenerowa

 • „Sport to zdrowie” – koncert dla dzieci w wykonaniu zespołu Czereśnie – godz. 12.
 • Józefowskie prezentacje – występy utalentowanych mieszkańców miasta – godz. 14-16.
 • Koncert zespołu DESorientacja, który tworzą młodzi muzycy m.in. z Otwocka – godz. 18.
 • DJ Wika i DJ Wit – urodzinowa potańcówka na skwerze – godz. 19-21.
Niedziela, 12 czerwca
 • Poranek w centrum miasta – terenowa gra miejska, strefa kreatywna i animacyjna przy food truckach – od godz. 11.
 • Akcja krwiodawstwa „60 litrów krwi na 60-lecie miasta Józefowa” – willa Balbinów, godz. 9-14.

Scena plenerowa

 • Przyznanie odznaczeń Zasłużony dla Miasta Józefowa – godz. 20.
 • Koncert dla Miasta Józefowa w wykonaniu Orkiestry Adama Sztaby – godz. 20.30

Przez cały weekend na parkingach przy urzędzie miasta i przy ul. Parkowej będzie trwał Festiwal Food Trucków: w piątek w godz. 15-22, a w sobotę i niedzielę w godz. 10-22

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.