Dzień Kapelusza w parku miejskim

Stowarzyszenie Forum Kobiet „Tu i Teraz” zaprasza w niedzielę, 12 czerwca na imprezę plenerową do otwockiego parku, by wspólnie odtworzyć dawny klimat uzdrowiska i letniska

PRZEMEK SKOCZEK

„I widzę tylko twoje kapelusze. Jak statki na niebie” – śpiewał Andrzej Krzywy w słynnym przeboju De Mono. Już w niedzielę kapelusze popłyną parkowymi alejami i wspólnie spróbujemy przenieść się do przeszłości, może nawet w lata 20. i 30. XX wieku. To będzie druga edycja Dnia Kapelusza. Przed rokiem, gdy trwała jeszcze pandemia i obowiązywało wiele obostrzeń, był to tylko spontaniczny zryw, spacer po parku. Teraz wydarzenie ma charakter znacznie bardziej zorganizowany i będzie obfitować w atrakcje.

Zabawa potrwa w godz. od 14 do 20. W programie znajdą się m.in. animacje dla dzieci, warsztaty z modelowania kapeluszy, pokaz tańca, zabawa taneczna w klimacie retro, konkurs na najciekawszą stylizację w różnych kategoriach – kwiaty, owoce, pióra, tu można rozwinąć skrzydła i dać się ponieść wyobraźni. Będzie także sesja zdjęciowa, w której mogą wziąć udział również osoby niemające własnych nakryć głowy. Różnorodne kapelusze będą czekały na miejscu do założenia podczas zdjęć. Na scenie wystąpią Kinga Głogowska i ludowy zespół Kądziołeczka. Na parkingu przed liceum staną stoiska z rękodziełem i smakołykami, w tym słynnym Ciastkiem Świderskim.

– Pomysł na Dzień Kapelusza wziął się trochę z zazdrości o to, że inni mają tego typu ciekawe przedsięwzięcia, a Otwock nie. W Konstancinie jest na przykład kostiumowy piknik historyczny. Skoro my jeździmy do Konstancina, może niech Konstancin zacznie przyjeżdżać do nas. Mamy Andriollego, świdermajery i piękny park, który na co dzień jest miejscem zbyt spokojnym i leniwym jak na mój gust. Przecież w wielu miastach na świecie w parkach można spotkać ulicznych muzykantów, malarzy, portrecistów i karykaturzystów. Brakuje nam tego w Otwocku – wyznaje Hanna Chaciewicz ze Stowarzyszenia Forum Kobiet „Tu i Teraz”. – Chcemy park ożywić. Zapraszamy do współudziału w zabawie. Jeśli coś ciekawego robicie: tańczycie, śpiewacie, rysujecie, przyjdźcie i pokażcie, co potraficie. Można rysować portrety, muzykować, zaistnieć. Warto odważyć się pokazać swoją pasję, a inni na pewno to docenią. To może otworzyć drogę rozwoju. Kreujmy rzeczywistość, niech park wypełni się sztuką, muzyką – dodaje Hanna Chaciewicz.

Załóżmy więc w niedzielne popołudnie kapelusze i ruszajmy do parku. Wejdźmy w jakąś rolę, cieszmy się chwilą. To zresztą nie muszą być stylizacje nawiązujące do międzywojnia. Jeśli ktoś chce wskoczyć w strój kowboja, nie ma sprawy. Przecież kowboje też są retro!

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.