Milion złotych na rozbudowę komendy

Władze miasta przeznaczą w ciągu dwóch najbliższych lat milion złotych na przebudowę powiatowej komendy policji w Otwocku. W zmodernizowanym budynku komendy będzie mieścić się skoordynowana stacja obsługi monitoringu miejskiego

Komenda Powiatowa Policji w Otwocku od dłuższego czasu przymierza się do przebudowy i rozbudowy swojej siedziby przy ul. Pułaskiego 7a. Aby wesprzeć działania tutejszej policji, już dwa lata temu władze Otwocka i powiatu przeznaczyły po 250 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej tej rozbudowy. Po ogłoszonym przetargu okazało się, że dokumentacja kosztowała mniej, niż zakładano. Wtedy tę „nadwyżkę” obydwa samorządy zdecydowały przeznaczyć na zakup samochodów i wyposażenia dla policji.

Na sesji w środę, 25 maja Rada Miasta Otwocka zdecydowała o przekazaniu na rozbudowę komendy kolejnego miliona złotych, dzieląc tę kwotę po 500 tys. zł na lata 2023 i 2024. Prezydent Jarosław Margielski, który przypomniał, że miasto chce, by w rozbudowanej nowej siedzibie policji znalazła się skoordynowana stacja obsługi monitoringu miejskiego. – Dokumentację, która została wykonana przy współfinansowaniu samorządów miasta i powiatu, przekazano na majątek Komendy Stołecznej Policji. Dzięki temu Komenda Stołeczna Policji zwróciła się z wnioskiem do Komendy Głównej Policji o to, by rozbudowa komendy w Otwocku znalazła się na liście priorytetów inwestycyjnych. Ostatecznie tak się stało – relacjonował prezydent.

– Komenda Stołeczna Policji dysponuje środkami na przeprowadzenie takiej przebudowy. Ogłoszono w tej sprawie już dwa przetargi. Najniższa oferta opiewa na ok. 42 mln zł. Kwota, którą dysponuje komenda, to ok. 39 mln 500 tys. zł. Z racji niewystarczających środków komendant stołeczny policji zwrócił się do naszego samorządu z pytaniem, czy jest możliwość współfinansowania budowy – poinformował Jarosław Margielski.

Głównym argumentem za wsparciem finansowym są plany zlokalizowania w komendzie stanowiska do obsługi monitoringu miejskiego, ale także fakt, że tak znacząca kwota została już przez Komendę Główną przeznaczona na inwestycję w Otwocku. Starosta Krzysztof Szczegielniak w rozmowie z „Linią” deklaruje, że wprawdzie na ten rok powiat, podobnie jak Otwock, nie przeznaczy pieniędzy na rozbudowę komendy, bo nie było takiego założenia w uchwale budżetowej, jednak w pracach nad przyszłorocznym budżetem uwzględni również pomoc finansową dla otwockiej policji.

SW

One thought on “Milion złotych na rozbudowę komendy

  • 8 czerwca 2022 o 23:13
    Permalink

    Może uda się wrzucić w projekcie polepszenie warunków dla psów służbowych (temat znany i jakiś czas temu poruszany)

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.