Przedłuża się remont przedszkola

Przedszkole Miejskie nr 6 przy ul. Kubusia Puchatka w Śródborowie od kilku miesięcy boryka się z problemami lokalowymi spowodowanymi przez nierzetelnego wykonawcę remontu. Prace mają zostać wykonane podczas wakacji i od nowego roku szkolnego dzieci będą uczyć się w odnowionym budynku

PRZEMEK SKOCZEK

Z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji w przedszkolu zwróciła się do redakcji zaniepokojona mama jednego z dzieci. – W przedszkolu są trudne warunki. Miał być remont, ale został przerwany i od półtora roku nic się nie dzieje. Dzieci z obu grup są ściśnięte w jednej sali. Jak długo to jeszcze potrwa? – pyta nasza Czytelniczka.

Okazuje się, że przedszkole przy ul. Kubusia Puchatka, które należy do najstarszych placówek w mieście (działa od 1948 roku) i zajmuje dość wiekowy budynek, miało pecha do wykonawcy. – W wyniku źle prowadzonych prac, przede wszystkim niewłaściwego zabezpieczenia budynku, zostały zalane ściany i sufit, co doprowadziło do wyłączenia z użytkowania jednej sali. Taki stan trwa dopiero od kwietnia. Muszę zmieścić się z dwiema grupami, łącznie to teoretycznie 50 dzieci, ale ponieważ trwa sezon przeziębień, nigdy nie ma pełnych grup. Dzieci jest zazwyczaj trzydzieścioro kilkoro i jakoś dajemy radę. Liczę na to, że w wakacje problem zostanie wreszcie rozwiązany – podkreśla dyrektor placówki Ewa Kucharska.

– Sytuacja w przedszkolu jest trudna ze względu na postępowanie przetargowe na wymianę dachu – mówi dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku Grzegorz Michalczyk. – Wyłoniony w przetargu wykonawca niestety nie zrealizował należycie zamówienia i trzeba było odstąpić od jego wykonawstwa. Po trwających dość długo negocjacjach i zakończeniu współpracy z nim zostało przeprowadzone kolejne postępowanie i obecnie dach jest ukończony, a przedszkole zabezpieczone. Zalana sala wymaga remontu sufitu i malowania, dodatkowo zostanie wymieniona podłoga. Biorąc pod uwagę zakres prac i uciążliwość ich prowadzenia

w czasie funkcjonowania placówki, zdecydowano, że roboty te będą prowadzone po zakończeniu roku szkolnego. Wykonawca prac jest już wybrany – zapewnia dyrektor Michalczyk. – W sumie będą tam wykonane: termomodernizacja wraz z nową elewacją, nowy sufit i podłoga w dużej sali, pomalowane ściany w obu pomieszczeniach i inne elementy, które mogą pojawić się w trakcie remontu – dodaje.

Dyżur wakacyjny dla dzieci z tej placówki przejmie Przedszkole Miejskie nr 10 przy ul. Kochanowskiego, a od 1 września przedszkolaki mają wrócić do odnowionego budynku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.