Utrudnienia na S17 w związku z planowanym protestem mieszkańców

Uwaga kierowcy! W piątek wieczorem trasa S17 może być zakorkowana, zwłaszcza na wysokości gminy Wiązowna, gdzie aktywiści planują protest społeczny przeciwko budowie trasy A50

fot. Robert Zuchniewicz

Część mieszkańców powiatu otwockiego sprzeciwia się budowie trasy A50 wiodącej m.in. przez Mazowiecki Park Krajobrazowy i gminę Wiązowna. Dlatego dziś (piątek, 10 czerwca) zaplanowano protest społeczny, który może utrudnić życie kierowcom podróżującym ekspresówką przez powiat otwocki. Zaplanowano go o godz. 19. Aktywiści spotkają się w pobliżu centrum handlowego na wysokości ul. Polnej w Góraszce. Organizatorem jest stowarzyszenie „Nie tędy droga”. 

W piątkowy wieczór utrudnień można spodziewać się także w innych częściach Mazowsza. – W piątek do protestu przystępują wszystkie miejscowości w kraju, które sprzeciwiają się budowie A50 w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego – tłumaczy pani Sylwia ze stowarzyszenia „Nie tędy droga”.

O budowie planowanej Autostradowej Obwodnicy Warszawy na wysokości powiatu otwockiego „Linia” informowała wiele razy, m.in.: https://linia.com.pl/2021/02/01/drogowcy-wybrali-korytarz-dla-autostrady/ 

https://linia.com.pl/2021/10/11/zmiencie-trase/ 

https://linia.com.pl/2021/03/23/protest-przeciwko-obwodnicy-przybiera-na-sile/ 

 

Sen

One thought on “Utrudnienia na S17 w związku z planowanym protestem mieszkańców

  • 11 czerwca 2022 o 21:18
    Permalink

    Dwadzieścia lat temu wyprowadziłem się z Warszawy do miłej, cichej miejscowości. Teraz mieszkam w Wiązownej przy samej S17. Tragedia!!! Wolałem mieszkać w Warszawie przy ulicy Grochowskiej! Tragedia!!!! Własnych myśli nie słychać!!!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.