Letnia scena w centrum

Tuż po zakończeniu roku szkolnego w sobotę, 25 czerwca odbędzie się oficjalne otwarcie nowej plenerowej sceny w Otwocku. Stanie ona na terenie po rozebranej części wielkiej dziury, w miejscu gdzie zimą znajdowało się lodowisko, a teraz jest piękny trawnik zachęcający do pikników i rekreacji

SYLWIA WYSOCKA

Wielu mieszkańców Otwocka zastanawia się, co władze miasta planują w miejscu rozebranej części niedokończonej Galerii Centrum. My już wiemy. Jak zdradził „Linii” dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu Tomasz Winnicki, wkrótce stanie tam plenerowa scena letnia.

Drewnianą zadaszoną scenę o wymiarach pięć na pięć metrów własnym sumptem przygotowuje MOKTiS. Zostanie ona ustawiona tyłem do ogrodzenia części dziury. Takie rozwiązanie sprawi, że dźwięki nie będą odbijały się od okolicznych bloków. Wokół sceny będzie można ustawić leżaki, których MOKTiS ma aż 300, a także rozłożyć koce lub aktywnie brać udział w przygotowanych animacjach.

Inauguracja sceny jest przewidywana na sobotę, 25 czerwca. Jak wyjaśnia dyrektor Winnicki, MOKTiS planuje w wakacje cykl wydarzeń zlokalizowanych w różnych miejscach w zależności od dnia tygodnia. Piątki będą zarezerwowane na imprezy przy teatrze miejskim, soboty – w centrum, a niedziele w parku miejskim.

– Marzy mi się, by na czas imprez w centrum odcinek ulicy Andriollego pomiędzy tzw. małpim gajem a naszą nową plenerową sceną był wyłączony dla ruchu – mówi Tomasz Winnicki. – Takie rozwiązanie pozwoli połączyć ze sobą oba obszary, na których będzie można prowadzić koncerty, animacje, warsztaty czy treningi sportowe. Chcielibyśmy udostępnić to miejsce np. rolkarzom, przeprowadzić warsztaty z tego, jak używać elektrycznych hulajnóg, czy organizować rozgrywki koszykarskie 3×3. To rozwiązanie byłoby też najbezpieczniejsze dla rodzin z dziećmi, które bez obaw mogłyby przemieszczać się z jednej strony ulicy na drugą – tłumaczy.

Najprawdopodobniej w sprawie zamknięcia ruchu na części ulicy Andriollego odbędą się jednak konsultacje społeczne, ponieważ prezydent Jarosław Margielski chce, by mieszkańcy mogli wypowiedzieć się w tej kwestii. Na samą inaugurację sceny MOKTiS przygotowuje wiele atrakcji i niespodzianek. Już od wczesnego popołudnia są planowane animacje i zabawy. Oficjalne otwarcie sceny odbędzie się o godz. 20, a wydarzenie uświetni koncert Mariki – wokalistki, autorki tekstów i dziennikarki radiowej.

5 komentarzy do “Letnia scena w centrum

 • 13 czerwca 2022 o 20:20
  Permalink

  I tak to piękny trawnik zakończy swój żywot.

  Odpowiedz
  • 14 czerwca 2022 o 08:08
   Permalink

   No co Ty…? To nie tak ma działać. Po każdej imprezie trawnik będzie zgodnie z planem odbudowywany nowymi rolkami z trawy. Zarobi ten kto miał zarobić. Zapłaci się z kasy miasta (albo z funduszu unijnego przez pierwszy sezon, potem trawnik będzie musiał radzić sobie sam). Zresztą pożyjemy zobaczymy.

   Odpowiedz
  • 14 czerwca 2022 o 08:11
   Permalink

   Piękny trawnik i tak jest z rolki, więc w razie potrzeby można go naprawić.

   Odpowiedz
   • 15 czerwca 2022 o 08:35
    Permalink

    A co będzie ze sceną w parku miejskim? Czyżby to miejsce zostanie zapomniane?

    Odpowiedz
 • 25 czerwca 2022 o 21:44
  Permalink

  Mam nadzieję, że sobotni koncert na wolnym powietrzu zakończy się do godz. 22,00 czyli nie będzie naruszenia art. 51 kodeksu wykroczeń dot. ciszy nocnej …….

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.