Rusza remont Kościelnej

Na początku tygodnia rozpoczynają się długo wyczekiwane roboty na ulicy Kościelnej w Karczewie. Przez mniej więcej trzy miesiące należy liczyć się z utrudnieniami na tej drodze, ale będzie ona przejezdna

Zgodnie z umową w poniedziałek, 13 czerwca rozpoczną się prace remontowe na ulicy Kościelnej w Karczewie. To jedna z głównych dróg w centrum miasta. – Cieszę się, że ta strategiczna droga gminna, która znajduje się w samym sercu miasta, zostanie zmodernizowana. Ta ulica długo pozostawała zapomniana i była powodem do wstydu zarówno dla władz, jak i mieszkańców – mówił burmistrz Karczewa Michał Rudzki po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu na remont. – W pobliżu tej drogi znajduje się wiele instytucji użyteczności publicznej, takich jak komisariat policji, bank, poczta, gminne przedszkole czy urząd miejski. Dzięki przyznanym pieniądzom centrum miasta zmieni się nie do poznania – dodał.

Ulica doczekała się remontu m.in. dlatego, że w maju ubiegłego roku Karczew otrzymał 1 mln 381 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego ze specjalnego instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. W wyniku przeprowadzonego pod koniec 2021 roku przetargu wyłoniono wykonawcę, którym jest firma Tomiraf z Woli Karczewskiej. Jej oferta opiewa na kwotę 1 mln 843 tys. 206 zł.

W poniedziałek, 13 czerwca wykonawca rozpoczyna remont. – Ruch na drodze zostanie utrzymany. Zaczynamy od prac brukarskich na chodnikach. Następne etapami będzie frezowana jezdnia. Konsultowaliśmy tymczasową organizację ruchu z przedsiębiorcami, bankiem i policją, żeby w pełni zabezpieczyć interes klientów – informuje burmistrz Michał Rudzki. Dotychczas ulica Kościelna była w bardzo złym stanie technicznym. Budowana w latach 90. droga oprócz doraźnych napraw nie przechodziła generalnego remontu, choć znajduje się w samym centrum Karczewa. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni o szerokości siedmiu metrów. Ubytki w chodniku przy skrzyżowaniu ul. Kościelnej i ul. Kościuszki zostaną wypełnione kostką betonową, a istniejąca kanalizacja deszczowa będzie uzupełniona o dodatkowe studzienki.

SW

One thought on “Rusza remont Kościelnej

  • 13 czerwca 2022 o 21:32
    Permalink

    Jeśli remont będzie wyglądał tak jak ul. Częstochowskiej to nie wróżę poprawy jakości nawierzchni długowieczności.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.