Józefów: Miasto uczciło jubileusz 60-lecia

Bogaty i różnorodny program, świetna organizacja i sprzyjająca pogoda – wszystkie te elementy zagrały i sprawiły, że urodzinowy weekend w Józefowie, przebiegający pod hasłem „Wiele Historii. Jedno Miejsce”, był niezwykle udany. Na kulminacyjnym koncercie w niedzielę pojawiło się kilka tysięcy widzów

Przemek Skoczek

Trzy weekendowe dni, od 10 do 12 czerwca, w Józefowie były wypełnione atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zaczęło się w piątkowy wieczór od kina plenerowego na skwerze, gdy widzowie po raz kolejny mogli przekonać się o nieśmiertelności komedii „Miś” Stanisława Barei. Sobotę wypełniły: koncerty, warsztaty, gry i animacje dla dzieci oraz wykłady i rozmowy o Józefowie i jego historii. Ważnym punktem były prezentacje utalentowanych mieszkańców Józefowa. Była muzyka, taniec, poezja i stand-up. Wystąpił dziewczęcy zespół Beanz w składzie: Lena Rzanny, Zuzia Matuszewska, Matylda Wullert, a także Karolina Wilczyńska oraz Kamil Mikuciński, MarsalaSun vel Kristina Lanchuk, Joanna Ketner, Lena Nojek, Elżbieta Budrewicz i Bernard Belka, Laura Paula Majek, Joanna i Dariusz Popławscy, Ewa Gapon, Isobelle Bundy, Andrzej Szewczyk i Michał Gołąb. Podczas wieczornej potańcówki zagrała słynna siwowłosa DJ Wika. 

W niedzielę kusiła gra miejska i kolejne animacje dla najmłodszych, a na finał zostawiono atrakcję z najwyższej półki – Koncert dla Miasta Józefowa w wykonaniu Orkiestry Adama Sztaby (który od kilku lat jest mieszkańcem Józefowa) oraz jego gości Kasi Moś i Kuby Badacha. Przez cały weekend można było też smakować różnych potraw serwowanych z foodtrucków i odwiedzać stoiska z rękodziełem.

– Wydarzenia organizowane z okazji 60. urodzin miasta cieszyły się dużą frekwencją, a na finałowy koncert Adama Sztaby przyszły prawdziwe tłumy widzów. Biorąc pod uwagę tę wysoką frekwencję i świetne oceny koncertu, myślę, że warto zastanowić się nad organizowaniem podobnego wydarzenia nieco częściej niż tylko przy okazji okrągłych urodzin – mówi burmistrz Józefowa Marek Banaszek. – Cieszę się, że w ten weekend bawiliśmy się razem w tak dużym gronie i zapraszam na kolejne wydarzenia oferowane przez nasze miasto. W Józefowie wspaniale spędza się czas – dodaje. 

Tego, że był to niezwykle pracowity i emocjonujący weekend, nie ukrywa też dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Agnieszka Rogalska-Jung. – Dopisała nam piękna pogoda i najlepsi uczestnicy, przede wszystkim mieszkańcy Józefowa, ale nie tylko.  Cieszymy się, że przybyła do nas publiczność z różnych stron, bliższej i dalszej okolicy. Mimo że z założenia to miała być duża impreza i taka też była, udało się nam zachować jej lokalny charakter. Niemal trzy dni wypełnione po brzegi atrakcjami zorganizowaliśmy, angażując głównie „naszych” józefowskich partnerów i artystów, w tym gwiazdę jubileuszu Adama Sztabę. Piękne w tym koncercie było to, oczywiście oprócz niezaprzeczalnie genialnej muzyki, że wraz z Orkiestrą Adama Sztaby zagrali również utalentowani józefowianie Lena Rzanny i Łukasz Gocławski. Otrzymali taki aplauz, że śmiało można powiedzieć – to do nich należał ten wieczór – podkreśla.

 

Podczas uroczystości wybranym osobom i organizacjom wręczono odznaczenia Zasłużony dla Miasta Józefowa. Oto wszyscy wyróżnieni i laudacje:

  • Teresa Uzarska – zasługi w dziedzinie rozwoju samorządności polegające na udziale w pracach organów samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego oraz w życiu społecznym miasta Józefowa.
  • Lidia Głażewska-Dańko – zasługi w dziedzinie kultury i sztuki polegające na dokumentowaniu i propagowaniu historii miasta Józefowa i całej linii otwockiej oraz organizowaniu wystaw i prezentacji filmowych.
  • Mirosława Szymańska – zasługi w dziedzinie kultury polegające na udziale w powstaniu pierwszego Miejskiego Ośrodka Kultury oraz wkładzie pracy w rozwój kultury na terenie miasta Józefowa.
  • Antoni Firląg – zasługi w dziedzinie bezpieczeństwa polegające na organizacji i udziale w akcjach pomocy poszkodowanym w wyniku klęsk żywiołowych oraz inspirowaniu braci strażackiej do rozwoju, doskonalenia wiedzy i umiejętności.
  • Gwiazdobranie i Dawanie – zasługi w dziedzinie działań społecznych polegające na organizowaniu corocznego jarmarku charytatywnego w celu zbiórki pieniędzy na rehabilitację i leczenie dzieci z Józefowa.
  • OSP Świdry Małe – zasługi w dziedzinie ochrony ludności, ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa polegające na udziale w akcjach ratowniczo-gaśniczych, czynach społecznych oraz działaniach profilaktycznych skierowanych do młodzieży.
  • OSP Józefów – zasługi w dziedzinie ochrony ludności, ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa polegające na udziale w akcjach ratowniczo-gaśniczych, czynach społecznych oraz działaniach profilaktycznych skierowanych do młodzieży.
  • Forum Chrześcijańskie – zasługi w dziedzinie polityki społecznej polegające na bezinteresownym działaniu na rzecz osób potrzebujących wsparcia, organizowaniu zajęć świetlicowych, letnich i zimowych półkolonii oraz pomocy rzeczowej w formie paczek żywnościowych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.