Uzdolnione dzieciaki

Tym dzieciom pasji i sukcesów może pozazdrościć niejeden dorosły! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku zaprezentowali swoje umiejętności podczas VIII edycji Akademii Talentów Dwunastki, która odbyła się w czwartek, 9 czerwca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury

fot. Artur Wołoszynek

JUSTYNA SZMIDT

Akademia Talentów to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu społeczności Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku. W tym roku odbyła się już ósma edycja tego pokazu organizowanego przez nauczycielki Hannę Basek, Dorotę Pucyńską i Hannę Mielańczuk. To właśnie „Dwunastka” zapoczątkowała tradycję tego typu wydarzeń na naszym terenie. – Akademia ma na celu promocję dążeń do poszukiwania pasji i realizacji marzeń, ponieważ każdy ma talent, ale nie każdy go w sobie odkrył. Uczniowie prezentujący swoje pasje zachęcają tym samym innych do poszukiwania swoich ulubionych zajęć – podkreśla jedna z organizatorek wydarzenia Hanna Basek.

Tegoroczną Akademię Talentów poprowadziły uczennice Julia Skalska, Karina Bogusz i Dominika Góras. Uczniowie zaprezentowali różne talenty, od plastycznych, po muzyczne i taneczne. Nie zabrakło też innych ciekawych pokazów. Na tle uczniów prezentujących swoje zdolności artystyczne wyróżnił się Mateusz Jankowski z klasy 6c, którego pasją jest mechatronika i programowanie. Zaprezentował wykonaną przez siebie drukarkę. Natomiast Natasza Związek z klasy 4a, która na co dzień trenuje judo, dała pokaz jazdy na monocyklu.

Talent muzyczny zaprezentowali: Miłosz Matusiak z klasy 5b, który zagrał na pianinie utwór „He is a Pirat”, Zosia Sędek z klasy 8d wykonała na gitarze utwór „Noc w Wenecji”, Zuzanna Pietruszczak z klasy 7b zaśpiewała piosenkę „Take Me to Church”, Karolina Skwarek (gitara) i Maria Orzechowska (śpiew) z klasy 8d zaprezentowały utwory „Lubię mówić z tobą” i „Sweet Night”.

Nie zabrakło również pokazów tanecznych. Uczennice klasy 3d Roksana Rudna, Ola Gruza, Paulina Stecko i Laura Nowicka z zespołu Magic Four zaprezentowały choreografię do utworu „The Business”, a Maja Duda z klasy 5a zatańczyła do piosenki „I Will Survive”. Klaudia Gwardys z klasy 3a i jej partner taneczny Igor Gałązka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie zaprezentowali się w walcu wiedeńskim, cha-chy i jivie. Magdalena Podgórska i Lena Białek z klasy 6b, których pasją jest teatr tańca, zaprezentowały efektowny układ taneczny ze skrzydłami, a Milena Chodkiewicz zatańczyła do piosenki „No Lie”. Warto wspomnieć, że wraz ze swoją formacją taneczną Milena dostała się na przesłuchania do programu „Mam talent!”. Trzymamy kciuki za udany występ!

Podczas Akademii Talentów swoje prace zaprezentowały uzdolnione plastycznie Adrianna Mazur (kl. 6b), Nina Łukaszewicz (kl. 3d) i Hanna Kurowska (kl. 7c). Był też występ zbiorowy. Uczniowie klasy 3d postanowili połączyć swoje siły i wspólnie wystąpić na scenie jako wokaliści i tancerze w piosence „Szkolne niespodzianki”. Brawa za udany debiut!

Akademię Talentów swoją obecnością uświetnili również goście. Swój taniec zaprezentowała absolwentka SP nr 12 Milena Solińska, która obecnie uczy się w Liceum Ogólnokształcącym im. K.I. Gałczyńskiego. Na zaproszenie organizatorów na scenie PMDK wystąpił również Dima Łysenko z Żytomierza na Ukrainie. 10-latek wykonał po polsku piosenkę „Śpiewam i tańczę”.

Rodzice wspierali swoje pociechy nie tylko poprzez kibicowanie im na widowni. Zorganizowali poczęstunek w kawiarence, a dochód ze sprzedaży smakołyków zostanie przeznaczony na rzecz uczniów. Dzieci i młodzież, którzy zaprezentowali się podczas Akademii Talentów, odnoszą sukcesy także poza szkołą – goszczą w programach telewizyjnych, z powodzeniem biorą udział w ogólnopolskich, a nawet światowych turniejach tanecznych, konkursach wokalnych czy zawodach sportowych. Mogą więc pochwalić się sporymi dokonaniami jak na tak młody wiek. Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.