Wsiadaj na arkę!

Na coroczny Wieczór Uwielbienia zaprasza w najbliższy czwartek, 16 czerwca parafia św. Wawrzyńca w Gliniance. Gwiazdą koncertu będzie zespół Arka Noego

PRZEMEK SKOCZEK

 

Wieczory Uwielbienia to czas modlitwy i skupienia, ale też radości i zabawy. Centralnym punktem wydarzenia jest adoracja Jezusa Chrystusa, między innymi podczas mszy świętej i uroczystej procesji. Zawsze towarzyszą jej jednak koncerty i liczne atrakcje dla dzieci. Pomysł na takie świętowanie zrodził się w sercu perkusisty Witka Wilka i nabrał realnych kształtów dzięki wsparciu Leszka Dokowicza, reżysera i realizatora filmów dokumentalnych. Pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku.

W tym roku wśród gości Wieczoru Uwielbienia znajdą się aktor i satyryk Michał „Misiek” Koterski i aktorka Dominika Chorosińska, którzy dadzą świadectwa wiary i opowiedzą o swojej drodze do Boga. Muzycznie wypełnią ten czas zespoły NiemaGOtu i Arka Noego. Ten pierwszy, założony przez Kubę Blycharza, jest znany przede wszystkim z hymnu Światowych Dni Młodzieży pt. „Błogosławieni miłosierni”. Liderowi towarzyszą: wokalistka Ola Maciejewska, pianistka Maria Pękała, gitarzysta Szymon Pawluś, grający na basie Bartek Krawczyk i perkusista Kuba Chmura.

Arki Noego zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten zespół jest żywą legendą muzyki chrześcijańskiej, grającą już ponad 20 lat. Dzięki energetycznej muzyce i charyzmie lidera Roberta Friedricha „Litzy” trafia do głów i serc także tych oddalonych od wiary odbiorców.

Błonia przy kościele św. Wawrzyńca w Gliniance, czwartek, 16.06, godz. 17, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.