Nuda na lekcjach? Nie w „Dwunastce”!

Koniec roku szkolnego za pasem, ale grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku nie daje za wygraną. Mimo że lekcje w ostatnich dniach są „luźniejsze”, nie brakuje pomysłów, by zapewnić uczniom naukę przez zabawę

Choć upragniony przez wielu koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, uczniowie otwockiej „Dwunastki” wciąż z pasją oddają się zdobywaniu wiedzy. Wszystko za sprawą zajęć przygotowanych przez Danutę Szyszko i Beatę Bany, które zabrały uczniów w niezwykły świat chemii.

Największym zainteresowaniem cieszył się suchy lód, czyli zamrożony w temperaturze 78,5 stopnia C dwutlenek węgla. Ciekawą właściwością suchego lodu jest sublimacja, czyli proces przechodzenia ze stanu  stałego w gazowy z pominięciem ciekłego stanu skupienia. Wśród innych atrakcji znalazły się: napełnianie balonów, odbarwianie i bulgotanie kolorowych roztworów, zmętnienie wody wapiennej, zobojętnianie zasady oraz sublimacja, w efekcie której powstały chmury dymu. Nad kolorowymi miskami udało się utworzyć olbrzymie bańki mydlane wyłapywane przez uczestników chemicznej zabawy.

W eksperymentach uczestniczyli uczniowie klas 1-8 oraz przedszkolaki z “Dwunastki”. W przeprowadzaniu doświadczeń pomagali asystenci z klasy 7d. Dla przedszkolaków i uczniów była to świetna zabaw, ale też cenna lekcja, z której wiedza pozostanie na długo w pamięci.

opr. SW
Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.