Powrót Młodej Estrady

Mamy dobre informacje z Klubu Smok. Po latach przerwy wraca tam konkurs adresowany do zespołów i wykonawców muzyki rockowej – „Młoda Estrada”. Ma on charakter ogólnopolski, a główna nagroda to 3 tys. zł

PRZEMEK SKOCZEK

Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku reaktywuje jedną z ciekawszych inicjatyw kulturalnych. Początki przeglądu lokalnych kapel rockowych pod nazwą „Młoda Estrada” sięgają wczesnych lat dwutysięcznych. Odbyło się kilka edycji, raz gościnnie zagrały nawet niemieckie zespoły z bliźniaczego Lennestadt. Potem przegląd zawieszono, ale wrócił w nowej formule i pod nową nazwą jako „Rock Point”. Był organizowany w latach 2017-2018 we współpracy ze starostwem powiatowym, nie miał już lokalnego charakteru, ale  też cieszył sporym zainteresowaniem.

Teraz konkurs znów wraca jako impreza ogólnopolska, dzięki której o Otwocku może być głośniej na rockowym podwórku. Przegląd odbędzie się w dwóch etapach: pierwszy, eliminacyjny, polega na przesłaniu trzech nagrań w terminie do 15 lipca. Na adres e-mail: konkursy@moktis.pl należy przesłać utwory w formacie MP3 lub linki do swoich nagrań w serwisach internetowych. Komisja wyłoni pięciu finalistów, którzy zagrają podczas koncertu finałowego 28 sierpnia w muszli parku miejskiego.

Wyniki eliminacji oraz kolejność występów zostaną ogłoszone do 22 lipca.  Dla zwycięskiego zespołu przewidziana jest nagroda wysokości 3 tys. zł. Organizator nie wyklucza ustanowienia innych nagród i wyróżnień. Dokładny regulamin jest  dostępny na stronie MOKTiS-u i profilu FB ośrodka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.