Rusza modernizacja starego mostku na kanale wodnym

Tuż przed weekendem zaczną się utrudnienia na drodze powiatowej na wysokości Warszawic. Drogowcy rozpoczynają przebudowę mostku na kanale wodnym w gm. Sobienie Jeziory. Utrudnienia potrwają do końca roku. Drogowcy wprowadzają czasową organizację ruchu, ale kierowcy powinni omijać to miejsce i korzystać z drogi wojewódzkiej nr 805 lub 801

fot. Kamil Choim

Na tą inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat. W piątek, 24 czerwca drogowcy zaplanowali zamknięcie odcinka drogi powiatowej na wysokości przepustu na kanale wodnym pomiędzy Warszówką a Warszawicami – to jeden z popularnych skrótów drogowych między gm. Sobienie Jeziory a gm. Karczew. 

Przebudowa starego mostku, którą realizuje firma zewnętrzna na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Otwocku będzie kosztowała ok. 2 mln zł. – Zakres prac jest bardzo duży, ale modernizacja przepustu na kanale wodnym jest bardzo ważna i finalnie poprawi bezpieczeństwo oraz komfort naszych mieszkańców i kierowców – podkreśla Kamil Choim wójt gm. Sobienie Jeziory. I dodaje, że można spodziewać się wielu uciążliwości, bo zakres prac jest bardzo duży. 

Wykonawca zdemontuje całą starą konstrukcję (jest zobowiązany do umieszczenia tablicy informacyjnej przed realizacją inwestycji). Roboty dotyczą m.in. demontażu nawierzchni asfaltowej, a także podbudowy na moście i jej dojazdach, zostanie również wyburzona płyta pomostu oraz odmulony kanał wodny. Wykonawca postawi nową stalową konstrukcję z żelbetowymi fundamentami oraz wykona odwodnienia i podbudowę nad obiektem i dojazdach a także umocni skarpę nasypu m.in. płytami. Na nowym moście będzie chodnik oraz nowe bariery mostowe i drogowe. Zostanie położona także asfaltowa nawierzchnia na całej szerokości jezdni. 

Utrudnienia związane z modernizacją starego mostku potrwają do końca roku. W związku z tym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Drogowcy jednak zalecają kierowcom omijanie tego skrótu drogowego między gm. Sobienie Jeziory a gm. Karczew i jechanie drogą wojewódzką nr 805, która w Dziecinowie łączy się z trasę 801. – Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji w okolicy, gdzie będą prowadzone roboty budowlane. Piesi także będą mogli korzystać z kładki, którą tymczasowo zrobimy na przepuście – zapewnia wykonawca, który niedługo rozpocznie modernizację przepustu w Warszawicach. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.