Serce dla Ukrainy

Emilia Wieteska, Marta Rozum i Aleksandra Kolenkiewicz są zwyciężczyniami Powiatowego Konkursu Plastycznego „Serce dla Ukrainy”, którego celem było stworzenie plakatów zachęcających do pomocy uchodźcom wojennym

PRZEMEK SKOCZEK

Na konkurs wpłynęło 80 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z terenu powiatu otwockiego. Ich poziom jest wysoki, zwłaszcza wyobraźnia i talenty młodszych uczestników zrobiły wrażenie na jurorach i sprawiły, że ich obrady były dość burzliwe. Dokonanie zgodnego wyboru laureatów okazało się bardzo trudne.

– Jestem pozytywnie zaskoczona liczbą prac, które wpłynęły na nasz konkurs i bardzo się cieszę, że uczestnicy z pomysłem podeszli do wykonania plakatu. Wśród najmłodszych są prawdziwe talenty, które nie tylko potrafią pięknie malować, ale przede wszystkim tak empatycznie i refleksyjnie podejść do zaproponowanego tematu. Na pracach widać, że nasze dzieci to „serce” posiadają – podkreśla Kinga Błaszczyk, członek zarządu powiatu i przewodnicząca jury.

Lista laureatów

Przedszkola: 1. Emilia Wieteska, 2. Tomasz Filipowicz, 3. Hanna Zduńczyk, wyróżnienie – Helena Barwaniec.

SP klasy 1-3: 1. Marta Rozum, 2. Amelia Szerszenowicz, 3. Patrycja Filipowicz, wyróżnienie – Marcelina Gregoryńska.

SP klasy 4-8: 1. Aleksandra Kolenkiewicz, 2. i 3 miejsca nie przyznano, wyróżnienia – Dominika Redek i Zuzanna Zielińska.

Szkoły ponadpodstawowe: miejsc nie przyznano, wyróżnienia – Helena Chorzewska i Jan Chrzanowski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.