Wianki na Świdrze

To już mlądzka tradycja, że w okresie letniego przesilenia świętujemy tam noc świętojańską. Co prawda najkrótsza noc w roku wypada z 21 na 22 czerwca, ale w Klubie Mlądz zabawę zaplanowano na sobotę, 25 czerwca

Kupalnocka, sobótka, potem – w związku z bliskością dnia św. Jana – noc świętojańska. Za wszystkimi tymi nazwami stoi piękna tradycja mająca korzenie w głębokiej, pogańskiej jeszcze słowiańszczyźnie. W tym roku obchody rozpoczną się wcześnie, bo o godz. 15, od plenerowego seansu kinowego dla dzieci. „Dorosłe” świętowanie ruszy ok. godz. 17.

W programie znajdą się: koncerty Zespołu Śpiewaczego Mlądz i Kapeli Mazowszaki, stoiska z rękodziełem, przy których będzie można spróbować własnych sił. Jak pleść wiklinę pokaże Tadeusz Sokolik, a tajniki sztuki ceramicznej będzie zdradzać Joanna Wołynko. Klaudia Karpińska przedstawi prace plastyczne w stylu słowiańskim i da minikoncert, a znawczyni smaków i zapachów natury Katarzyna Kochańska przedstawi wykład „Niezłe ziółko na tropie wiedzy”. Nie zabraknie oczywiście wyplatania wianków, wspólnego pochodu nad Świder i puszczania ich z nurtem rzeki.

Na koniec zaplanowano ognisko, wykład Tomasza Żurawskiego „Wstęp do ognia” oraz pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Grupy Fajro. Muzycznie  wieczór wypełni Anahata Soul System i ich energetyczny „Koncert pieśni mocy”.

pds

 

Klub Mlądz, ul. Majowa 202, sobota, 25.06, godz. 15, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.