Trzy serca tętniące muzyką

Marika będzie gwiazdą sobotniego otwarcia Sceny Centrum, która powstanie na pięknej murawie w centrum miasta, w miejscu tzw. wielkiej dziury. Będzie to jedna z trzech scen plenerowych, które mają działać tego lata na terenie Otwocka

PRZEMEK SKOCZEK

Latem piątki będą należały do Sceny Pod Jaraczem, która zostanie otwarta już w piątek, 24 czerwca o godz. 20. Ponieważ będzie to akurat ostatni piątek miesiąca, wystąpi tam grupa ImproWiza ze swoim Wieczorem Hitów Improwizowanych. Po nich zaplanowano potańcówkę na skwerze z DJ-em. Wstęp jest wolny.

W soboty atrakcją ma być Scena Centrum, na której co tydzień będą odbywały się wieczorne koncerty. Wcześniej ma to być miejsce rekreacji, z sielskim klimatem, leżakami, muzyką w tle i animacjami dla dzieci. Inauguracja nastąpi już w sobotę, 25 czerwca – animacje rozpoczną się o godz. 15, a koncerty od godz. 18. Jako pierwszy zagra Warsaw Cello Quartet – kwartet wiolonczelowy, który specjalizuje się w wykonywaniu klasyków polskiej muzyki popularnej z lat 80. i 90. XX wieku w nowych, autorskich aranżacjach. O godz. 20 nastąpi oficjalne otwarcie Sceny Centrum, a po nim wystąpi Marika. Pamiętacie jej bujający przebój „Moje serce jest pełne miłości” z 2008 roku? Wokalistka był wtedy jedną z najpopularniejszych przedstawicielek nurtu czerpiącego z reggae, dancehallu, soulu i funku. Teraz gra nieco eksperymentalny pop z elektroniką w roli głównej.

Na niedzielne atrakcje będzie zarezerwowany park miejski i tamtejsza muszla koncertowa. Program jest w trakcie przygotowania. W najbliższą niedzielę, 26 czerwca Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu zaprasza jednak na teren Muzeum Ziemi Otwockiej, gdzie odbędzie się „Śniadanie na trawie”. Początek o godz. 10. Warto wsiąść na rowery i przyjechać tam na wspólne piknikowanie. Można wziąć przysmaki z domu albo skorzystać z menu przygotowanego przez organizatorów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.