Kadeci skakali ze spadochronem

To nie było zwykłe szkolenie. Młodzież musiała wykazać się nie tylko wiedzą, lecz także odwagą. Kilka dni temu kilkunastu kadetów klas wojskowych z Zespołu Szkół im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Karczewie oraz strzelcy JS 1548 Związku Strzeleckiego „Strzelec” odbyli szkolenia spadochronowe w Aeroklubie Zamojskim

fot. Damian Matysiak

Kadeci i strzelcy nigdy nie zapomną tego szkolenia. Uczniowie wzięli udział w kursie spadochronowym, który jest częścią programu nauczania w karczewskiej szkole. Oprócz kadetów w szkoleniu brał udział również uczeń klasy cywilnej Kamil Koczyk i jego tata pan Witold. – Opiekę nad kadetami sprawowali mjr rez. Janusz Nosal oraz chor. ZS „Strzelec” Damian Matysiak – informuje Zespół Szkół w Karczewie.

Podczas kursu uczniowie poznali m.in. zasady bezpieczeństwa, techniki postępowania w sytuacjach awaryjnych, budowę i zasady eksploatacji spadochronów, teorię i techniki skoku, sposoby wyskakiwania z samolotu, a nawet musieli nauczyć się zwracać uwagę na podstawy meteorologii.

Podczas kursu było dużo pozytywnej energii i wrażeń. – Efektem końcowym szkolenia było wykonanie skoku ze spadochronem. Wszyscy szczęśliwie wylądowali – zapewnia karczewska szkoła.

Po wykonaniu skoku na murawie lądowiska zgodnie z tradycją na zakończenie szkolenia odbyła się uroczystość pasowania na skoczków spadochronowych, którymi zostali: Dominik Floriańczyk, Mateusz Książek, Jan Broniszewski, Volodymyr Panasiuk, Mateusz Lichocki, Oliwier Sęk, Robert Danielewski, Mateusz Adamczyk, Kajetan Łypka, Antoni Hądzlik, Cezary Sobotka, Wiktoria Wyszomirska i Magdalena Trzepałka. Razem z dyrekcją szkoły gratulujemy młodym skoczkom odwagi i perfekcyjnie oddanych skoków!

DR

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.