Ostatnie dni na głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Już tylko trzy dni zostały na wybranie najlepszych projektów, które będą współfinansowane z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Mieszkańcy regionu warszawskiego wschodniego mogą oddać dwa głosy – na projekt ogólnowojewódzki i projekt z regionu, w którym mieszkają.

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją władz Mazowsza pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 11 z regionu wschodniego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

Jak głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można już tylko do 30 czerwca na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów mogą oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł.

11 projektów z regionu warszawskiego wschodniego

W regionie warszawskim wschodnim pozytywną ocenę otrzymało 11 projektów. Ich wartość to w sumie 4,7 mln zł. Jeszcze do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

 1.  Mieszkańcy powiatu otwockiego poznają mazowieckie skanseny i muzea (200 tys. zł);
 2.  Radosne lato naszych dzieci (125 tys. zł);
 3. Centrum rozwoju personalnego wspierające przystosowanie młodzieży do życia i odbudowywania więzi w grupach rówieśniczych (1 mln zł);
 4. Wyspa zieleni – nasadzenia roślinne na rondzie im. Andriollego w Józefowie (200 tys. zł);
 5. Rewitalizacja budynku „Bramy Zachodniej” szpitala przy ul. Reymonta w Otwocku (1 mln zł);
 6. Warsztaty ArteTerapii i sztuki dla pacjentów i rodziców w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. (200 tys. zł);
 7. Zakup 2 ambulansów – oddział „Meditrans” Ząbki i „Meditrans” Wołomin (1 mln zł);
 8. Mazowiecka Scena Plenerowa (129 tys. 900 zł);
 9. Zakup karetki bariatrycznej dla pacjentów powiatu mińskiego – Pogotowie  Ratunkowe (750 tys. zł);
 10. Muzyczna scena Otwocka i Wołomina (WiO muzyko WiO) (168 tys. 600 zł);
 11. Klub Młodego Odkrywcy w Parku Glinianki – Sulejówek (6 tys. zł).

O projektach dotyczących naszego terenu pisaliśmy w artykule 25 milionów złotych do rozdysponowania

Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej bom.mazovia.pl, a także na profilu FB Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Wyniki tegorocznej edycji BOM zostaną ogłoszone do 11 lipca br.

opr. Sen

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.