Uczeń wpadł z narkotykami

Na sam widok stróżów prawa 16-latek zaczął się nerwowo zachowywać. To tylko wzmogło czujność policjantów, którzy kontrolowali miejsca, gdzie gromadzi się młodzież. Okazało się, że chłopak próbował ukryć narkotyki. Nastolatek trafił na komendę, skąd odebrała go mama. Niestety, rodzicielska reprymenda już nie wystarczy, bo sprawa trafiła do sądu

Kilka dni temu policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego otwockiej komendy policji patrolowali miejsca, w których na terenie Otwocka gromadzi się młodzież, m.in. park, skwery i boiska. W jednym z nich policjanci zwrócili uwagę na nastolatka, który na widok funkcjonariuszy nerwowo schował portfel do kieszeni. To wzmogło czujność stróżów prawa, którzy podjęli interwencję.

– Podczas legitymowania nastolatka okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec gminy Celestynów. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli w jego portfelu torebkę ze środkami psychotropowymi – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona substancja to MDPV, tzw. dopalacze, których zażywanie może doprowadzić do śmierci. Nastolatek został zatrzymany i trafił do otwockiej komendy policji, skąd odebrała go matka. Tym razem rodzicielska reprymenda nie wystarczy, bo sprawa trafiła do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Otwocku, przed którym 16-latek będzie musiał gęsto się tłumaczyć.

Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i zwracanie uwagi na swoje dzieci, zwłaszcza teraz, gdy rozpoczęły się wakacje. – Czas spędzany poza domem, zwłaszcza podczas lata, może stać się okazją do eksperymentowania z papierosami czy alkoholem – ostrzegają funkcjonariusze.

MJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.