Mistrz doczeka się muralu

Za kolejnym podejściem udało się rozstrzygnąć przetarg na zaprojektowanie i wykonanie muralu ściennego przedstawiającego Tadeusza Ślusarskiego – medalistę igrzysk olimpijskich w skoku o tyczce. Mural powstanie na budynku OSM przy ul. Sportowej 8

Do niedawna ważyły się losy wielkoformatowego muralu, którego wykonanie władze Otwocka planowały w okolicy obiektów sportowych przy ul. Karczewskiej. Wszystko za sprawą ceny projektu i wykonania dzieła. Przetarg z grudnia ubiegłego roku pokazał, że koszt muralu to ponad 100 tys. zł. Część otwockich radnych zdecydowała wtedy, że miasto ma pilniejsze potrzeby niż malowanie murali. Jednak w lutym rada miasta większością głosów uznała, że kultura i estetyka są na tyle ważne, że warto podjąć i taki wysiłek finansowy.

Wiosną ogłoszono kolejne postępowanie na zaprojektowanie i wykonanie muralu na budynku OSM przy ul. Sportowej 8. Mural ma przedstawiać Tadeusza Ślusarskiego z tyczką na ramieniu, w stroju z igrzysk olimpijskich, obok będą dwa medale (złoty i srebrny) z olimpiady w Montrealu i z Moskwy. Ten legendarny lekkoatleta, dwukrotny halowy mistrz Europy mieszkał w Otwocku, był trenerem w OKS START i nauczycielem wychowania fizycznego w LO im. K. I. Gałczyńskiego. Drugi przetarg udało się rozstrzygnąć. 14 czerwca specjalna komisja wybrała ofertę firmy Wallart Tomasz Smieszkoł z Warszawy. Była to jedyna złożona oferta, ale bardzo atrakcyjna cenowo. Chociaż po ostatnich zmianach w uchwale budżetowej na mural przeznaczono 120 tys. zł, wybrana firma jest gotowa wykonać je za trzy razy mniejszą kwotę, czyli 40 tys. zł. Firma ma na koncie wiele podobnych zrealizowanych przedsięwzięć, np. mural na Izbie Pamięci Cukiernictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim, mural upamiętniający Cieszyńskie Tramwaje, Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu i wiele innych.

Mural w Otwocku zostanie namalowany na powierzchni ok. 260 metrów kw. profesjonalnymi farbami przeznaczonymi do tego typu projektów, które przez 48 miesięcy gwarantują ich niezmienny wygląd, odpowiednie nasycenie kolorów, trwałość i odporność na wpływ czynników atmosferycznych, zwłaszcza działania UV promieni. Mural ma powstać już w czasie najbliższych wakacji.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.