Zwiedzaj Mazowsze z Biletem Turysty

Bilet Turysty to sezonowa oferta Kolei Mazowieckich, z której można korzystać przez całe wakacje. W ciągu trzech z dziesięciu dowolnie wybranych dni można odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami KM. To dobra okazja, by poznać ciekawe zakątki na Mazowszu, a także skorzystać z licznych zniżek w ramach akcji „Koleją do Kultury”

foto: KM

W dobie rosnących cen paliw atrakcyjniejszą alternatywą dla samochodu może być podróż pociągiem. Od 1 lipca Koleje Mazowieckie wzorem poprzednich lat wprowadzają sezonową ofertę, czyli Bilet Turysty. – To bilet sieciowy imienny. Na jego podstawie w ciągu trzech dowolnie wybranych dni można odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami KM, z wyjątkiem pociągów „Słoneczny” i „Słoneczny BIS” – informuje w komunikacie prasowym mazowiecki przewoźnik.

Bilet jest ważny 10 dni od daty jego wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Do biletu jest dołączany karnet, na którym należy dokonać legalizacji rozpoczęcia podróży każdego z trzech dni obowiązywania biletu. Dodatkowo z Biletem Turysty otrzymamy zniżkę na zwiedzanie placówek partnerów akcji „Koleją do Kultury”. 

Bilet Turysty kosztuje 75 zł. Można go nabyć w kasach i biletomatach.

Oferta dotyczy obszaru ograniczonego stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Szulborze Wielkie, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna i Drzewica. Można z niej skorzystać także podczas przejazdu autobusami lotniskowymi KM, na trasie PKP Modlin – Port Lotniczy Warszawa – Modlin.

Igor

Szczegółowe informacje na temat oferty można znaleźć na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/bilet-turysty-na-wakacje-2022

2 komentarze do “Zwiedzaj Mazowsze z Biletem Turysty

 • 2 lipca 2022 o 00:06
  Permalink

  Przeciętne te KM promocje. Intercity przoduje. Weekendowy bilet z Warszawy do górskiej miejscowości Sól, w której mają Tężnię Solankową wielkości 2 stodół wiejskich (!) można kupić za 29-33 pln w 1 stronę, z kilku-tygodniowym wyprzedzeniem. Bilet z Warszawy do Łukowa z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem można kupić za 9 pln (!). Podróż trwa 105 minut, a pomiędzy samymi Siedlcami a Łukowem zaledwie kilkanaście minut (!) To szybciej niż w gównianej stolicy pomiędzy 2 dzielnicami. Niby 2 zupełnie różne miasta, w 2 różnych województwach a podróż szybsza niż w średnim mieście. Polak-c!ota siedzi w domu, a Ukry się wożą za darmo z prędkością 160-180 km/h :))) odnowionymi trasami. BTW mniejszość ukraińska w Irlandii jest większa niż Polska. Z niecierpliwością czekam aż wymienią podkłady na trasie kolejowej nr 12. Gminy Osieck i Sobienie mają największy potencjał uzdrowiskowy w powiecie…

  Odpowiedz
  • 7 lipca 2022 o 23:03
   Permalink

   * nie 105 minut, tylko 1 godzinę i 5 minut ( 65 minut ). Robi wrażenie. Tyle jeździł kiedyś pociągi KM z Celestynowa do Warszawy.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.