Do wyboru, do koloru

Sport, film, teatr, muzyka, animacje, jubileusze – tego lata w Otwocku będzie działo się bardzo dużo. Atrakcji nie zabraknie zarówno na scenach plenerowych w centrum, obok teatru, w parku miejskim, jak i na plaży miejskiej, terenach OKS-u i Muzeum Ziemi Otwockiej oraz placu rotmistrza Pileckiego

PRZEMEK SKOCZEK

Program przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku jest niezwykle bogaty, liczy ponad 50 mniejszych i większych wydarzeń. Są wśród nich m.in. imprezy związane z jubileuszami 70-lecia włączenia w granice miasta Świdra i 90-lecie Śródborowa jako dzielnicy Otwocka. W sierpniu uczcimy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a podczas drugiej Otwockiej Nocy Wolności – Święto Wojska Polskiego. Tego lata odbędą się też zawody strongmanów, pokazy akrobatyki motocyklowej, impreza skimboardowa, dzień gier ulicznych, pokazy kina plenerowego, śniadania na trawie oraz mnóstwo koncertów z bardzo zróżnicowanym repertuarem, od klasyki i hitów retro, po blues, jazz i rap. O tych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco. Teraz skupiamy się na najbliższych propozycjach.

Piątki w większości są zarezerwowane dla Sceny pod Jaraczem. Będą tam odbywały się koncerty i potańcówki. W piątek, 1 lipca polecamy Wieczór z winylem, który poprowadzi DJ Mariya John, 8 lipca zaplanowano show Bolesława i Macieja Błaszczyków (fot.) „Zapomniane/niezapomniane”, a 15 lipca występ tria Chill Jazz Cafe. Wszystkie te wydarzenia zaczynają się o godz. 20.

Przenosimy się na Scenę Centrum. W sobotę, 2 lipca odbędzie się tam Moto Show. Od godz. 15 zaczną się atrakcje dla najmłodszych, o godz. 17.30 będzie można podziwiać pokazy akrobatyki motocyklowej, a na godz. 20 zaplanowano RapSet. W kolejną sobotę, 9 lipca szykujmy się w centrum na jazzowy wieczór z trio Waves Band.

Lipcowe i sierpniowe niedziele to spotkania z cyklu Muzyka dla Smyka. Zawsze rozpoczynają się w samo południe. Pierwsze spotkanie, 3 lipca zatytułowane jest „Cztery struny świata”. W niedziele MOKTiS zaprasza też do parku miejskiego, gdzie późnymi popołudniami, o godz. 18, w muszli koncertowej będą odbywać się Parkowe Popołudnia Muzyczne. 3 lipca wystąpi duet Marek&Mariusz z programem „Blaski saksofonu”, a tydzień później śpiewająca aktorka Julia Kożuszek wykona recital w stylu retro. Tam także rusza kino plenerowe. Dwa pierwsze seanse odbędą się 7 i 8 lipca, o godz. 20.30.

W niedzielę, 3 lipca warto także wpaść na plażę miejską, gdzie od godz. 16 ruszy impreza pod hasłem #70LATRAZEM – 70 lat Świdra w Otwocku. Będzie muzyka, prezentacja okolicznościowej pocztówki i tort. To świetna okazja do integracji lokalnej społeczności.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.