Plaża Romantyczna z nagrodą prezydenta

Kameralna plaża nad Wisłą, która kiedyś przyciągała m.in. nudystów, w ostatnich latach zmieniła się nie do poznania. Plaża Romantyczna cieszy się ostatnio dużą popularnością zwłaszcza wśród rodzin. W tegorocznym konkursie o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy okazało się, że po modernizacji jest to najlepsza przestrzeń publiczna 2021 roku

Dzika plaża w Wawrze od lat cieszyła się popularnością. Przybijały tu łódki, mieszkańcy rozpalali ogniska, łowili ryby” – czytamy w opisie nominacji do tegorocznej Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. W ramach konkursu internauci mogli głosować na najlepsze budynki, przestrzenie publiczne i wydarzenia architektoniczne 2021 roku. Liczyły się nie tylko forma, lecz także architektura, która wpisywała się w krajobraz, oraz rozwiązania środowiskowe.

We wtorek, 21 czerwca ogłoszono wyniki konkursu. Okazało się, że zmodernizowana Plaża Romantyczna wygrała głosowanie na najlepszą przestrzeń publiczną ubiegłego roku (autorem była Pracownia Projektowa Karol Żurawski z zespołem, a inwestorem Zarząd Zieleni Warszawy). Wawerska plaża zwyciężyła w kategorii Projektowanie przestrzeni publicznej, a także otrzymała nagrodę za rozwiązania proekologiczne.

Na Plaży Romantycznej oficjalnie sezon rozpoczął się w niedzielę, 26 czerwca. Na plażowiczów czekało wiele atrakcji, m.in. rejs motorówką i żaglówką, ślizg po plaży i po Wiśle, speed badminton czy balansowanie na równoważni.

DR

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.